Zapomenutý příběh: Libri prohibi
KDY: kdykoli
KDE: www.muzeumcl.cz
ZA KOLIK: zdarma

Březen slavíme již od roku 1955 jako měsíc knihy. Pojďte si v dalším zapomenutém příběhu z českolipského muzea připomenout okamžiky dějin, které knihy neoslavovaly, ale naopak je zakazovaly, dávaly na index, pálily je a využívaly je jako nástroj propagandy. Pod textem si prohlédněte tématické fotografie.

Čarovná rybí kostička
KDY: Sobota 27. března od 10 hodin
KDE: YouTube kanál Naivního divadla Liberec
ZA KOLIK: zdarma

Tuto sobotu se slaví Světový den divadla a Naivní divadlo vám v rámci oslav nabídne záznam této pohádky.

Moje kino live – kino Máj
KDY: každý den od 20:30 hodin
KDE: www.kulturadoksy.cz
ZA KOLIK: 100 Kč

Dokské kino se zapojilo do projektu „Moje kino Live“, který přináší divákům filmy domů a také pomáhá alespoň částečně se složitou situací po uzavření kin v současné pandemické situaci. Nejpozději hodinu před začátkem projekce zakoupíte vstupenku na www.kulturadoksy.cz. Nejpozději 30 minut před začátkem projekce pak obdržíte e-mail s odkazem na stream. Kromě projekce samotné je je k dispozici půl hodiny před a půl hodiny po filmu chat, kde si můžete popovídat s ostatními diváky.

Program:

Pátek 26. 3. ve 20:30: Večer s Kateřinou Šedou
Sobota 27. 3. ve 20:30: Všude dobře, doma nevím
Neděle 28. 3. ve 20:30: McQueen
Středa 31. 3. ve 20:20: PechaKucha Night Prague – on line stream

Éčko LIVE: Majstream
KDY: Neděle 28. března v 19 hodin
KDE: facebook Lidových sadů
ZA KOLIK: dobrovolné vstupné na evstupenka.cz

Moderátor ČRo Liberec Jakub Marvan pozval další zajímavé hosty spjaté neodmyslitelně s Libercem. Tentokrát je to hokejista Tomáš Filipi a ředitel liberecké zoo David Nejedlý.

Běh pro hasiče
KDY: do 4. dubna
KDE: kdekoli
ZA KOLIK: startovné 150 Kč

t: Ať jsi chodec nebo běžec, překonej sám sebe a pomoz Jednotce dobrovolných hasičů Kravaře ke splnění snu mít kvalitně vybavenou novou hasičskou zbrojnici. Zapojit se mohou zkušení běžci i začátečníci, ale i ti, který neběhají vůbec. Stačí si vybrat trať, kterou lze zdolat během či chůzí, kdekoli naplánovat trasu a vyrazit. Více na virtualni-zavod.cz

S mlokem lehkým krokem
TIP NA VÝLET
KDE: okolí Lesního koupaliště Liberec
ZA KOLIK: zdarma

Zoo Liberec připravila u Lesního koupaliště novou QR stezku pro veřejnost. Jak komunikují čolci? Co se lidé naučili od koček? Umí kuny plavat? Na tyto a mnoho dalších otázek najdete odpovědi na nové QR naučné stezce s názvem „S mlokem lehkým krokem“, kterou pro vás připravila liberecká zoo v okolí Lesního koupaliště. Přibližně čtyřkilometrový okruh začíná na Tiché stezce a vede pěšinami v okolí Lesního koupaliště. Trasa obsahuje celkem 18 stanovišť označených žlutými cedulkami se specifickými QR kódy, pod kterými se skrývají různé přírodovědné zajímavosti spojené s daným místem, k nim jednoduchý úkol a popis další cesty. Trasa zve na zajímavá místa v přírodě na kraji města a vede i po lesních cestách, kterými se běžně nechodí. Na projití všech stanovišť je potřeba si vyčlenit alespoň 2 hodiny času a vzít si s sebou mobilní telefon s aplikací na čtení QR kódů. Internet je výhodou, nikoli však nutností. Jednotlivé QR kódy jsou také doplněny písmeny s čísly, které po sestavení prozradí tajenku. Přesnou trasu a další informace najdete na webových stránkách SEV DIVIZNA.