Big´O´Band 
KDY: Neděle 8. listopadu v 19 hodin
KDE: facebook Kultura z.s.
ZA KOLIK: Kapelu lze podpořit na www.evstupenka.cz

Liberecký Big´O´Band je těžké třicetičlenné těleso, které si s neodolatelnou lehkostí pohrává s nejžhavějšími kousky současné pop-music. Spojuje poctivé řemeslo klasického, přesně seřízeného bigbandu s mimořádnou odvahou objevovat nové žánry a dodávat jim plný dynamický zvuk velkého orchestru. Kapelník Marek Ottl neustále rozšiřuje repertoár kapely za hranice obvyklého. To nejlepší ze soudobého popu, rocku nebo funky citlivě aranžuje přímo pro hráče Big´O´Bandu a získává tak rychle nadšení i toho nejmladšího publika.

Do Zoo Liberec alespoň online 
TIP NA ONLINE ZÁBAVU 
KDE: YouTube kanál Zoo
ZA KOLIK: zdarma

Zoo v Liberci je stejně jako všechny ostatní bohužel zavřená, ale vidět některá její zvířata nebo si poslechnout rozhovory s jejich kurátory můžete alespoň na dálku prostřednictvím YouTube kanálu zoo. Na webu zoo je také možné se připojit k výzvě Do zoo nemůžu, ale nákupem pomůžu. Prohlédněte si jejich e-shop, určitě si vyberete skvělý suvenýr.

Výstup na Ještěd 
TIP NA VÝLET 
KDE: Liberec
ZA KOLIK: zdarma

Z centra Liberce můžete dojet tramvají č. 3 na konečnou a zvolit modrou turistickou značku. Popřípadě se pod Ještěd na parkoviště přesunout autem a začít výstup až zde. Modrá značka vede až k rozcestí Ještěd odbočka na vrchol, zde se opouští značená cesta a k vrcholu vede hojně využívaná pěšina. Stoupat vzhůru se dá i přímo pod lany lanovky, ovšem s výjimkou zimních měsíců, kdy tudy vede sjezdovka. Výhled z vysílače a hotelu na Ještědu rozhodně stojí za námahu.

Půjčovna elektronických knih 
TIP NA ONLINE SLUŽBU
KDE:  www.kvkli.cz 
ZA KOLIK: zdarma

Do knihovny ani není nutné chodit, v Krajské vědecké knihovně v Liberci lze využít výpujčku e-knihy. Na webu www.kvkli.cz v záložce E-KNIHOVNA je podrobný popis jak se zaregistrovat a pak mít zdarma přístup ke knihám v elektronické podobě stažené ve vašem zařízení. Knihovna nyní v nouzové době navýšila i počet možných e-výpůjček.

Naučná stezka Po stopách Karoliny Světlé 
TIP NA VÝLET 
KDE: Světlá pod Ještědem
ZA KOLIK: zdarma

Naučná stezka přibližuje v nových souvislostech oblast Podještědí, kde započaly svůj život knihy Karoliny Světlé. Spojuje Světlou pod Ještědem, Pláně pod Ještědem, osadu Padouchov, Jiříčkov a přes Mazovu horku, Rozstání, Dolení Paseky a Hodku se vrací do Světlé. Stezku tvoří 12 informačních panelů, tematické audio ukázky a umělecky pojatá odpočinková místa. Panely jsou osázeny keři a květinami typickými pro tento kraj. V okolí stezky je ukryto 5 kešek (geocaching). Internetové stránky www.karolinasvetla.cz obsahují tipy na využití naučné stezky (např. pro školní výuku), další doprovodné texty, fotografie a především přesný plán stezky. Naučnou stezku vytvořil spolek Stopy v krajině, jehož cílem je podporovat vnímání krajiny jako prostoru, do kterého jsou zapsány příběhy z místní kultury a historie. Oproti čtení knihy nabízí „čtení krajiny“ živou, bezprostřední zkušenost. Naučná stezka je proto koncipována tak, aby byly nové informační panely v souladu s nádhernou krajinou Podještědí a aby jejich umístění odpovídalo konkrétním místům vztahujícím se k osobě a dílu Karoliny Světlé.

Kyvadlo vás zavede do Dünya 
TIP NA DESKOVOU HRU 
KDE: Objednat můžete třeba na ehop.albi.cz/kyvadlo
ZA KOLIK: 1 259 Kč

Ve strategické hře Kyvadlo se zhostíte rolí mocných šlechticů, toužících zaujmout místo Věčného krále na trůnu země Dünya. Každý šlechtic je jako žádný jiný. V reálném čase budete vydávat příkazy svým služebníkům, spřádat lsti a rozšiřovat své panství o nové provincie. Za získané zdroje a hlasy pak budete postupovat na čtyřech stupnicích vítězství: moci, věhlasu, populařity a legendárního úspěchu. Využijte svého času moudře, protože hráč, jenž se na závěrečné radě ukáže nejpovolanějším vladařem, usedne na trůn Věčného krále. .