Monster meeting
KDY: Pátek 6. srpna od 16:30 hodin
KDE: centrální parkoviště Home Credit Areny Liberec
ZA KOLIK: 2590 - 590 Kč

Druhý ročník koncertního projektu oblíbených rockových interpretů Dymytry a Traktor a jejich hostů. V rámci open air odehrají kapely pro fanoušky rocku a metalu speciální společný koncert na velkém pódiu s výpravnou scénou a špičkovou technikou.

X-Jazz + Sixpack
KDY: Pátek 6. srpna v 18:30 hodin
KDE: nám. Dr. E. Beneše Liberec
ZA KOLIK: vstup zdarma

Spojení dvou žánrově různých kapel do pohodového letního koncertu.

Mig 21
KDY: Pátek 6. srpna od 20 hodin
KDE: hasičská louka Hrádek nad Nisou
ZA KOLIK: 350 Kč

Po nekonečně dlouhé koncertní pauze ze známých důvodů si populární česká kapela v čele s hercem Jirkou Macháčkem užívá hraní pod širým nebem.

Řemeslný jarmark
KDY: Sobota 7. srpna od 9 hodin
KDE: hrad Grabštejn
ZA KOLIK: 50 - 180 Kč

Těšit se můžete na prohlídky hradu s kostýmovaným průvodcem (během Řemeslného jarmarku funguje jen I. prohlídkový okruh!), řemeslnickou stezku lesem, hudební představení od skupiny TRIFIKUS, rytíře ze skupiny GARDE GRIS. Kromě představení jsou připraveny i aktivity pro děti a řemeslníci, kteří vám ukážou (skoro)zapomenutou zručnost našich předků, budete mít rovněž prostor k pečení buřtů (k prodeji na místě). Z řemesel se představí: tkaní na karetkovém stávku (výroba tkanic), sklářství (výroba skleněných figurek), kovářství a podkovářství, pekař, bylinkářka (namíchejte si svou vlastní voňavou směs z grabštejnské zahrádky), pečení oplatek, výroba zbroje – brnířství, zpracování vlny a lnu, provaznictví, zpracování rohů, brašnářství, hrnčířství (točení keramiky na kruhu), řezbářství a další.

Komentovaná prohlídka krytu civilní obrany
KDY: Sobota 7. srpna 8:30, 10:00, 11:30 a 13:00 hodin
KDE: Kryt civilní obrany Liberec

Prozkoumejte největší liberecký kryt civilní obrany, uvidíte ukázky plynových masek, ochranných obleků i původní vybavení – plně funkční strojovnu a filtro-ventilační zařízení.

Hrad Valdštejn.
Filmová místa v Libereckém kraji: Na hrad Valdštejn za princem Bajajou

Óčko City Outdoor
KDY: Sobota 7. srpna a neděle 8. srpna od 9:30 hodin
KDE: Skiareál Ještěd

Ve skiareálu vyroste městečko plné zábavy, odpočinku a muziky. Zároveň si nejen děti mohou zasoutěžit o zajímavé ceny od partneru TV Óčko.

Mimořádné zpřístupnění hradní věže
KDY: Sobota 7. a neděle 8. srpna od 9 od 16:30 hodin
KDE: zámek Frýdlant
ZA KOLIK: 100/70 Kč

Speciální prohlídky, kdy se podíváte na původně gotickou hradní věž Indiku, vybudovanou v polovině 13. století, odkud je kouzelný výhled do okolí.

Country sešlost
KDY: Sobota 7. srpna v 15 hodin
KDE: hasičská louka Hrádek nad Nisou
ZA KOLIK: 150 Kč

14. ročník country festivalu pořádá hrádecká skupina Vobuty. Vystoupí kapely: Nová sekce, Naboso, Cuprum, Good Water Band, Fanda a jeho banda, Vobuty.

Irský večer
KDY: Sobota 7. srpna v 16 hodin
KDE: městský park Frýdlant
ZA KOLIK: vstup zdarma

Tematický večer, který přiblíží kulturu a gastronomii jednoho státu světa, si připravilo pro místní i turisty Město Frýdlant. V městském parku si tentokrát můžete užít Irský večer plný irských tanců, irské hudby i dobrého jídla inspirovaného Irskem. Akce je zdarma a připraven je i program pro děti. Tak vezměte piknikové deky a přijďte.

Tančírna
KDY: Sobota 7. srpna v 18 hodin
KDE: nám. Dr. E. Beneše Liberec
ZA KOLIK: vstup zdarma

Roztančete náměstí s TK Čermák.