Advent online – Adventní koncert 
KDY: Neděle 20. prosince od 14 hodin
KDE: YouTube kanál Divadla F. X: Šaldy Liberec
ZA KOLIK: zdarma

V dalším z Adventních on-line koncertů se zasnoubí sólový zpěv s hudbou instrumentální. Vystoupí pětice pěveckých sólistů operního souboru - Věra Poláchová (která je ideovým strůjcem koncertu), Blanka Černá, Sergey Kostov, Josef Kovačič a Dušan Růžička za doprovodu klavíristy Maxima Biriucova a harfy Markéty Doubravské. Na programu budou oblíbená klasická díla, jako např. Panis angelicus Cesara Franka, či Gounodovo Ave Maria i méně známé poklady komorní vokální hudby, jako je Ave Maria ve stylu italského Giulia Cacciniho od skladatele V. Vavilova, či poetická Vánoční ukolébavka českého skladatele Břetislava Bakaly.

Online: Lost Czech Man – Hedvábná stezka – pěšky a stopem z Evropy do Číny 
KDY: Pátek 18. prosince ve 20 hodin
KDE: facebook Kulturní centrum Vratislavice 101010
ZA KOLIK: zdarma

Cestovatel Martin Půlpán si sbalil malý batoh a vydal se po stopách dávných karavan z -Evropy do Číny. Nyní vás provede desítkami tisíc kilometrů přes ta nejkrásnější, ale také nejzapadlejší místa na bájné Hedvábné stezce.

Hravé putování ještědským lesem 
TIP NA VÝLET 
KDE: Ještěd
ZA KOLIK: zdarma

Naučná a prožitková stezka Hravé putování ještědským lesem začíná Na Výpřeži v Tetřevím sedle pod Ještědem. Cesta dlouhá kolem šesti kilometrů vede převážně z kopce, což uvítají zejména rodiny s dětmi. Stezku, určenou především pro dětské návštěvníky, zpestřili její tvůrci pestrými malůvkami a nejrůznějšími hejblátky na hraní ze dřeva, které nás seznámí se životem lesa. Při tvorbě stezky autoři spojili nápaditost a výtvarný um s nadšením pro přírodu a hravost. Ve všední dny jede v 8 hodin ráno autobus z autobusového nádraží v Liberci, takže je stezka dostupná pro všechny mateřské a základní školy. Z Ostašova, kde stezka končí, je možno nasednout na vlak či městskou hromadnou dopravu (bus č. 16). (pokud půjdete z Výpřeže až k MHD, počítejte s délkou 7 km). Na cestu hravou stezkou se mohou vydat i maminky s kočárky či pohybově handicapované osoby.

Online: Z kanclu kolem světa 
KDY: Sobota 19. prosince ve 20 hodin
KDE: facebook Kulturní centrum Vratislavice 101010
ZA KOLIK: zdarma

Parta kamarádů se nechtěla smířit s představou každodenního sezení na kancelářské židli a rozhodla se vydat na cestu kolem světa. Motivem cesty bylo uskutečnit dávný sen a procestovat daleké země Oceánie a Latinské Ameriky, na které zpravidla běžná dovolená nestačí. Cesta nakonec trvala dva roky, během kterých zažili dobrodruzi nevídané věci a nyní se o ně s vámi podělí.

Online: Cestování s dětmi 
KDY: Neděle 20. prosince ve 20 hodin
KDE: facebook Kulturní centrum Vratislavice 101010
ZA KOLIK: zdarma

Manželé Wolfovi vám ukáží, že velkým cestovatelským snům nemusí odzvonit v momentě, kdy se vám narodí děti. Své dvě holčičky vzali na Reunion, Nový Zéland, Island či USA a teprve s nimi zažívali skutečné dobrodružství.

Pandemic: Boj proti epidemii 
TIP NA DESKOVOU HRU 
KDE: např. na albi.cz
ZA KOLIK: 989 Kč

Osud lidstva je ve vašich rukách! Pandemic je kooperativní hra, kde se hráči společně snaží zastavit šíření čtyř epidemií zákeřných nemocí (antrax, cholera, tyfus a SARS). Hráči se pohybují svými figurkami na mapě světa. Pomocí karet a speciálních akcí omezují šíření epidemií a snaží se choroby postupně vymýtit zcela. Podaří se vašemu týmu epidemie zákeřných chorob zastavit?