VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

EKOLOGIE, OCHRÁNCI PŘÍRODY, EKO-AKTIVISTI, PŘÍRODA

EKOLOGIE, OCHRÁNCI PŘÍRODY, EKO-AKTIVISTI, PŘÍRODA

Záměr stavby garáže předá ombudsmanovi

Janov n. N./ Petice proti stavbě garáže na Hrabětické louce dorazila zastupitelům. Na veřejném zasedání zastupitelstva obce Janov, padla vminulém týdnu na přetřes petice, kterou zorganizoval Petr Šťastný, jinak majitel penziónu Tesanka.

Ralsko trápí černé skládky

Ralsko/ Území města Ralska, které je podle rozlohy čtvrtým největším městem vČR (za Prahou, Brnem a Ostravou), přináší řadu problémů. Podle starosty Jindřich Šolce to jsou zejména černé skládky. „Na našem území jich vzniká opravdu hodně. Některé černé skládky vytváří lidi, kteří tu nebydlí, ale některé jsou evidentně výsledkem činnosti našich občanů,“ posteskl si starosta. Konkrétně kolem panelových domů jsou hromady odpadků, psích výkalů a podobně. „Divím se, že lidem nevadí žít vtakovém prostředí,“ komentoval starosta.(eva)

Sezona v ještědském skiareálu skončila

Liberec/ Lyžařská sezona ve skiareálu na Ještědu je minulostí. Zdejší sjezdovky totiž během včerejšího dne navštívilo pouze několik desítek lyžařů. Provozovatel areálu, společnost Snowhill, proto ukončil jeho provoz.

Za odvážení sněhu hrozí milionové pokuty

Liberec - Za odvážení sněhu z osady Jizerka do sportovního areálu ve Vesci dostaly tři firmy pokutu. Mají čas na odvolání, věc se může táhnout až do začátku června.

Lidé mají poslední možnost nechat si změřit radon

Liberecko - Zdarma si nechat zjistit, zda se v domě či bytě vyskytuje škodlivý radon, mohou ještě do konce letošního roku obyvatelé Libereckého kraje. Pokud si zažádají, bude jim do jejich obydlí nainstalován detektor, který během jednoho roku zjistí, jaké množství radonu v oblasti je a zda přesahuje únosné hodnoty.

Uhelná odmítla rozšíření pískového lomu

Hrádek nad Nisoub - Z plánovaného rozšiřování dobývacího prostoru pískovny ležící nedaleko osad Uhelná a Václavice zřejmě sejde. Proti záměru společnosti Pískovny Hrádek se totiž v anketě postavili místní obyvatelé. Jejich názor přitom nezměnila ani nabídka kompenzací, které by jim v případě rozšíření těžby připadly.

Zmodernizovaná čistírna odpadních vod zahájila provoz

Liberec /FOTOGALERIE/ - Rekonstrukci liberecké čistírny odpadních vod, která by měla přispět ke snížení znečištění Lužické Nisy, dokončila Severočeská vodárenská společnost.

Strojní průmyslovka chce další solární panely

Liberec - Významně rozšířit svou malou sluneční elektrárnu by chtěla liberecká strojní a elektrotechnická průmyslová škola. Na střechách má místa dost a podle ředitele Josefa Šorma chce zkusit zažádat o potřebné peníze už v letošním roce.

Prales na Ještědu stále vyvolává spory

Liberec - Na jedné straně myslivci, na té druhé ekologové. Už téměř dva a půl roku trvá spor o plot kolem čerstvě vysázeného pralesa na Ještědu. Ekologové zde totiž realizují projekt nazvaný Nový prales, v rámci kterého chtějí přeměnit čistě smrkový porost na takzvaný přírodě blízký les.

Za skládku ve Vesci hrozí milionová pokuta

Liberec - Až milion korun pokuty. Takový trest může vyfasovat od České inspekce životního prostředí podnikatel, který na začátku letošního roku vyvezl odpad ze stavby obchodního centra Fórum na nepovolenou skládku ve Vesci.

Plevel ničí řeku Nisu. Boj s ním už spolkl miliony

Liberec - Miliony korun padly v minulých několika letech na složitý a prozatím marný boj proti invazním rostlinách, které ničí povodí řeky Nisy. Liberecký kraj teď chystá společný projekt se svými německými kolegy, jehož cílem bude úplné vymýcení především zákeřné křídlatky.

Obavy z dovozu německého odpadu se nepotvrdily

Liberecko - Nárůst nelegálních přeprav odpadu z Německa do České republiky očekávala v souvislosti s hospodářskou krizí a se snížením výkupních cen surovin Česká inspekce životního prostředí. Kontroly však dopadly nad očekávání dobře.

Děti vracely do přírody ohrožený strom

Liberec - Přes dvě stě padesát jilmů vysadili na přelomu dubna a května na území Libereckého kraje žáci mateřských, základních a středních škol.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT