VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

LIBEREC / AKCE

LIBEREC / AKCE

VIDEO: Rytíři dorazili před radnici

Liberec - Středověké rytířské divadlo na koních skupiny Traken se v úterý odpoledne představilo městu Liberec na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Od středy do neděle budou moci Liberečané zhlédnout velký rytířský turnaj na koních, který se bude konat v areálu jezdeckého klubu v Pavlovicích.

Dny francouzské kultury uzavře punk

Liberec - Punk–rockovým koncertem francouzské skupiny Madame Olga vyvrcholí v Liberci Dny francouzské kultury. Organizuje je liberecká Alliance Francaise.

VIDEO: Drábové a kati úřadovali před radnicí

Liberec - Potrénovat se přišli drábové a kati již v úterý odpoledne na náměstí před historickou radnicí. Zinscenované upalování čarodějnic zhlédly stovky diváků.

OBRAZEM: Spanilá jízda skončila na Sychrově

Liberecký kraj - Třetí ročník jarního setkání příznivců bakelitových vozítek Trabi 2008 začal ve čtvrtek v Jinolicích a skončil spanilou jízdou desítek Trabantů až na Státním zámku Sychrově. Tady diváci v sobotu obdivovali často desítky tisíc korun přesahující úpravy těchto kdysi posměch vyvolávajících autíček z umělé hmoty.

Liberecký jarmark navštívily desetitisíce lidí

Liberec - Paní libereckého panství a Zlá Kateřina, jak se mezi lidem přezdívalo Kateřině z Redernu, o uplynulém víkendu opět navštívila náměstí před radnicí.

Putování víly Nisy mělo v Chotyni velký ohlas

Chotyně - Putování Víly Nisy s poselstvím o stavu řeky, spojující města a obce na jejich březích, a tři země, přerůstá v lidovou slavnost. Alespoň o tom svědčí stovky obyvatel, které v sobotu přivítaly krasavici na břehu Nisy u sokolovny v Chotyni.

Dominanta Liberce zažije v pátek další oslavy

Liberec - Další oslavy čekají dominantu města Liberce – Ještěd, a to zrovna v roce, kdy slaví proslulý Hubáčkův vysílač s hotelem své 35. výročí. Akce, nazvaná Oslavy Ještědu, vypukne v pátek 11. července v 19.00 hodin vztyčením vlajky Ještědu za tónů hymny Ještědu.

Začínají velkolepé oslavy jubilanta Ještědu

Liberec - Dnes v 19 hodin startují na hoře Ještěd Oslavy Ještědu. Návštěvníky akce, kterou pořádá město Liberec, čeká také koncert Michala Pavlíčka a Kamila Střihavky.

OBRAZEM: Motomaniaci ovládli Studánku

Liberec - V pořadí již desátá Motomania, na kterou se sjela tisícovka strojů a několik dalších tisíc návštěvníků, se uskutečnila o víkendu v areálu Kačák v Krásné Studánce. Motorkáři se od pátku bavili rockovou hudbou a soutěžemi, v sobotu pak vyjeli na tradiční spanilou jízdu Libercem.

Kryštofovo Údolí opět ožije tradiční poutí

Kryštofovo Údolí - Tradiční pouť plná divadelních i hudebních představení bude bavit návštěvníky Kryštofova Údolí po celý víkend. Jako každý rok připravili organizátoři na konec července dva dny atrakcí pro celou rodinu.

VIDEO: Soví noc pobavila děti i dospělé

Jizerské hory - /AKTUALIZOVÁNO/ Na šest desítek dětí a dospělých mělo to štěstí, že se zúčastnilo Soví noci, akce, kterou každoročně pořádá Společnost pro Jizerské hory o.p.s. O štěstí mohli vybraní účastníci mluvit, protože zájemců bylo mnohem více, téměř dvě stovky.

FOTO, VIDEO: Městem prolétly čarodějnice

Liberec - Dvě stovky Liberečanů v úterý odpoledne na náměstní Dr. E. Beneše přihlížely čarodějnickému reji. Desítka čarodějek nejprve tančila v rytmu hudby a lákala k tanci také přihlížející děti.

VIDEO, FOTO: Představitelé kraje a města uctili padlé

Liberec - Památku všech padlých uctili při 64. výročí konce 2. světové války na ruprechtickém vojenském hřbitově nejen představitelé města, kraje a vojáků, ale i poslanec Robert Dušek. Po tradičním položení věnců na hřbitově pokračoval pietní akt v parku na Štefánikově náměstí.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT