VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

ZOO Liberec

Novinky z liberecké zoologické zahrady

Dlouhokrké elegánky slavily v zoo svůj den

Liberec - Den žiraf má upozornit na fakt, že žiraf ve volné přírodě rychle ubývá. Na celém světě už jich žije méně než lidí v Liberci.

Mládě bílého tygra uhynulo. Byla to samička

Liberec - Mládě bílého tygra, které se v ZOO Liberec narodilo 30. května, v pátek v noci uhynulo. Příčinou byla patrně dosud nespecifikovaná vrozená vada, na něž jsou bílí tygři více citliví. "Přesnější informace nicméně přinese až pitva. Pohlaví mláděte bylo samičí," informoval mluvčí Zoologické zahrady v Liberci Ivan Langr.

V liberecké zoo se po dvou letech narodilo mládě bílého tygra

Liberec - ZOO Liberec se podařilo potřetí v historii rozmnožit bílou formu tygra indického. Šestiletá samice Surya Bára porodila v pátek 30. května ráno, tentokrát ale jen jedno mládě.

ZOO Liberec odlíhla orla křiklavého, třetího na světě

Liberec - ZOO Liberec se podařilo po dvou letech znovu zopakovat světový úspěch v chovu orla křiklavého (Aquila pomarina). Orlí mládě vylíhnuté 28. května je totiž teprve třetím mládětem svého druhu, které v zoologických zahradách přišlo na svět.

Mládě orlosupa z Liberce je zpět v přírodě. Druhé zůstane v zajetí

Liberec/Rakousko – Do volné přírody bylo včera v Rakousku, v pohoří Velkých Taur, vypuštěno mládě orlosupa bradatého, které se vylíhlo v únoru v liberecké zoo.

Do zoo přicestovala panda červená

Liberec - Chov pandy červené rozšířila v liberecké zoo jedenáctiměsíční samička jménem Lotus. Přicestovala ze zoologické zahrady v Bordeaux a doplnila současný pár, který tvoří desetiletá Hajne a čtrnáctiletý Jappe.

Liberecké zoo se po 12 letech narodil vzácný makak lví

Liberec - Po dvanácti letech se Zoologické zahradě Liberec narodilo mládě vzácného makaka lvího. Pro zahradu je to vedle lednového mláděte kriticky ohroženého gibona bělolícího jeden z největších chovatelských úspěchů letošního roku.

Samková je kmotrou gibona. Dostal jméno Sam

Liberec - Mládě gibona bělolícího, které se letos 18. ledna jako první narodilo v ZOO Liberec, dostalo jméno Sam. ZOO Liberec tímto způsobem v sobotu v rámci Dne Země vzdala čest olympijské vítězce ve snowboardcrossu ze Soči 2014 Evě Samkové, která přijala roli kmotry gibona. Eva ještě navíc na památku od zoo dostala snowboard polepený fotografiemi giboního mláděte.

Zdejší zoo má další unikát. Vzácnost z Nového Zélandu

Liberec - Papoušky nestor kea chovají v Liberci už šestým rokem, ale poprvé se vylíhla mláďata. Podařilo se to jen čtyřem zahradám v Evropě.

Trojčata rysů karpatských se přestěhovala z liberecké zoo

Liberec – Zoologickou zahradu v Liberci opustila trojčata mláďat rysa karpatského, která se tam narodila loni v květnu. Každé z mláďat najde nový domov někde jinde.

V zoo se vylíhli orli východní, budou z nich obři

Liberec - Další chovatelský úspěch si připsala na sklonku minulého týdne Zoo Liberec. Vylíhlo se v ní duo orlů východních, nebo také kamčatských.

V zoo se vylíhl orlosup, čeká ho svoboda

Liberec – Odchov ohroženého orlosupa bradatého se v Liberci podařil po třech letech, ještě letos vylétne do volné přírody.

Do ZOO za plameňáky

Liberec - Vznešení plameňáci nakladli v liberecké ZOO dvanáct vajec. Čtyři ptáčata už se vylíhla. Dvě vejce se bohužel vykoulela z hnízda a mláďata už se z nich nevyklubou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení