VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

ZDRAVOTNICTVÍ / Krajská nemocnice Liberec

ZDRAVOTNICTVÍ / Krajská nemocnice Liberec

Nemocnice získala nejlepší CT v zemi

Liberec - Nejmodernější počítačový tomograf zrychlí vyšetření a sníží radiační zátěž pacientů.

Kraj dal nemocnici zelenou. Vedení teď může shánět peníze

Liberec – Modernizaci nemocnice v Liberci už nic nebrání. Krajští zastupitelé 36 hlasy podpořili záměr. První práce by se měly rozběhnout za dva roky v areálu na Husově třídě.

Zvednou politici ruku pro modernizaci nemocnice?

Liberecký kraj - Buď se pokusit získat peníze z operačních programů nového rozpočtového období Evropské unie 2014 2020 nebo nechat krajskou nemocnici být tak jak je a tiše sledovat její postupnou přeměnu ze špičkového zařízení centrové medicíny v okresní špitál zašlé slávy.

Co s nemocnicí v Liberci? Ve hře je nový areál i přestavba

Liberec – Specializované obory krajské nemocnice se nemají kam rozvíjet. Odborníci hledají, jaká bude její budoucnost.

Liberecká nemocnice už podruhé obhájila akreditaci

Liberec – Spousta práce, hodiny napětí. Komise za zády. To všechno museli v uplynulých dnech absolvovat zaměstnanci Krajské nemocnice v Liberci (KNL) . Úsilí se ale vyplatilo. Nemocnice už podruhé obhájila důležitou známku kvality, kterou na tři roky uděluje Spojená akreditační komise (SAK), složená 
z nezávislých odborníků, mezi které patřil například i šéf Fakultní nemocnice Olomouc.

Léto přeje zánětům, varují lékaři

Liberecký kraj - Vysoké či střídající se teploty, vlhko. To všechno může právě teď, v letních měsících, vést ke zvýšené tvorbě zánětů močových cest. Jen na urologickém oddělení liberecké nemocnice každoročně v letním období evidují na 250 nemocných s akutními záněty močového ústrojí.

Na zrušení nadstandardů doplatí i pacienti

Liberec - Do čtrnácti dnů stoupne v platnost rozhodnutí Ústavního soudu, který počátkem července zrušil nadstandardy ve zdravotnictví a zvýšení poplatků za pobyt v nemocnici z 60 na 100 korun. Zároveň padne i možnost nemocnic vybírat pokuty za prodlení úhrady.

Kraj hledá ředitele nemocnic

Liberec - Největší zaměstnavatel v Libereckém kraji s více než dvěma tisíci zaměstnanci, Krajská nemocnice Liberec, hledá nového generálního ředitele. Spolu s libereckou nemocnicí je k mání také post generálního ředitele druhé krajské nemocnice v České Lípě.

Nemocnice získala pro dětské oddělení 10 lůžek

Liberec - Krajská nemocnice Liberec dostala od nadace Kapka naděje deset nových polohovacích lůžek pro dětské oddělení. Usnadní nejen pobyt dětským pacientům, ale i práci zdravotnickému personálu. Informovala o tom vrchní sestra Petra Plašková.

Kardiocentrum léčí vysoký tlak novou metodou. Namísto léků jehla

Liberec - Vysoký krevní tlak nebolí. Ale tiše zabíjí. Kardiovaskulární onemocnění známé jako arteriální hypertenze je totiž původcem ischemické choroby srdeční a cévní mozkové příhody, které jsou nejčastější příčinou úmrtí západní civilizace. K ní se bohužel právě v tomto ohledu počítáme.

Pacienty i nemocnici čekají potíže

Liberec – Delší čekací doby pro pacienty, mimořádně silná úsporná opatření pro nemocnici. Společným jmenovatelem těchto potíží je nová úhradová vyhláška Ministerstva zdravotnictví ČR. Pro řadu menších nemocnic může být likvidační.

Desítkám lidí vyšetřili v nemocnici ledviny

Liberec - Druhý čtvrtek v březnu je již tradičně ve znamení Světového dne ledvin. Jeho cílem je dbát na prevenci a včasnou diagnostiku onemocnění ledvin.

Vyšetření ledviny? Zdarma a bez bolesti. Stačí jen zajít

Liberec - Cukrovka, vysoký krevní tlak, skleróza tepen, záněty ledvin neinfekčního původu, ale třeba i dlouhodobé používání léků na tišení bolesti. To všechno mohou být důvody, které mohou vést k selhání tohoto důležitého párového orgánu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT