VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

ZDRAVOTNICTVÍ / Krajská nemocnice Liberec

ZDRAVOTNICTVÍ / Krajská nemocnice Liberec

Nový přístroj pomůže nedonošeným dětem přežít

Liberec - Stejný počet předčasně narozených dětí jako za celý loňský rok evidují v liberecké nemocnici za necelých prvních devět měsíců letošního roku.

Výtěžek Primátorského dne půjde na polohovatelná lůžka

Liberec - Již sedmý ročník Primátorského dne solidarity čeká na všechny, kdo v sobotu po půl šesté zavítá do liberecké Tipsport areny.

Rodí se více předčasně narozených dětí

Liberec - Stejný počet předčasně narozených miminek jako za celý loňský rok evidují v liberecké nemocnici tentokrát již v průběhu září. Loňské číslo 140 nedonošených dětí je již v současnosti překonáno.

Nemocnice dostane další polohovací lůžka

Liberec - Dvanáct dalších elektronicky ovladatelných polohovacích lůžek dostane Léčebna dlouhodobě nemocných liberecké nemocnice (LDN).

Vězni spolknou třeba i příbor

Liberec, Jablonec n. N. - Ve snaze vyhnout se trestnímu řízení jsou vězni schopni v podstatě čehokoliv, včetně úmyslného sebepoškozování. Alespoň podle Pavla Khamla, zástupce ředitele liberecké vazební věznice.

Jablonecká nemocnice získá magnetickou rezonanci

Jablonec, Liberec - Nejenom v Liberci, ale i v sousedním Jablonci nad Nisou by mohla od příštího roku pacientům sloužit magnetická rezonance. Jablonecká nemocnice totiž na její pořízení a vybudování pracoviště získala dotaci ve výši 43 milionů korun z Regionálního operačního programu.

Kraj podpoří stavbu nemocničního heliportu

Liberec - Výstavbu heliportu, který by znamenal větší šanci na přežití pro těžce zraněné pacienty liberecké nemocnice, nově podpořil Liberecký kraj. Přistávací plocha pro vrtulníky totiž začíná být nutností i z pohledu Ministerstva zdravotnictví, které na libereckém Traumacentru dělalo kontrolu.

Za regulační poplatky utratí kraj desítky milionů korun

Liberec - Na mimořádné výdaje se zřejmě bude muset připravit Krajský úřad Libereckého kraje. Na spadnutí je totiž nová krajská vláda, v níž budou mít hlavní slovo sociální demokraté. Pokud budou chtít dodržet svůj předvolební slib, že kraje uhradí poplatky za pacienty v krajských nemocnicích, vyplatí nemocnicím z krajského rozpočtu několik desítek milionů korun.

Nemocnice musí uzavřít infekční oddělení

Liberec - Infekční oddělení Krajské nemocnice v Liberci k prvnímu listopadu uzavře své dveře pro pacienty. K tomuto kroku přinutil nemocnici akutní nedostatek lékařů se specializací na infekce.

Náplast za zrušenou porodnici? Ne! tvrdí starostové Frýdlantska

Frýdlantsko - Novou výjezdovou skupinou bude Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje (ZZS LK) od 1. listopadu kompenzovat zrušení frýdlantské porodnice a zhoršení dostupnosti severní části Jizerských hor a zbytku Frýdlantska.

Nemocnice otevře alespoň infekční ambulanci

Liberec - Alespoň ambulance pro pacienty s infekčními nemocemi by se mohla podle náznaků v liberecké nemocnici znovu otevřít již od prvního prosince letošního roku.

Porodnice v kraji dostanou od pojišťovny více peněz

Liberecký kraj - Všechny nemocnice v Libereckém kraji, ve kterých fungují porodnice, by si měly finančně polepšit. Všeobecná zdravotní pojišťovna se totiž rozhodla, že platby za porody již nebude proplácet paušální částkou, jako tomu bylo doposud, ale takzvanou balíčkovou cenou.

Nemocnice dostanou více peněz na opilce

Liberec - Přes osm a půl milionu korun vyplatí v příštím roce Liberecký kraj nemocnicím v kraji na ošetření podnapilých osob. O navýšení dotací rozhodla na svém posledním zasedání krajská rada. Nemocnice více peněz „na opilce“ vítají. Jejich ošetřování je totiž spojené s vysokými náklady a také různými dalšími problémy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT