VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

DOPRAVA / AUTOBUS, VLAK, TRAMVAJ, MHD

DOPRAVA / AUTOBUS, VLAK, TRAMVAJ, MHD

Turisté mohou využít výhod jízdenek, které platí i v Polsku a Německu

Liberecko - Ušetřit až několik desítek korun mohou turisté, kteří využijí mezinárodní síťové jízdenky Libnet+. Ty pro cestující připravil německý dopravní svaz ZVON ve spolupráci s německými, českými a polskými dopravci. Využívat je turisté mohou v pohraničí České republiky a sousedního Polska a Německa.

Železnici v Libereckém kraji chybí přes 100 milionů korun

Liberec - Bezmála 3,5 miliardy korun chyběly podle hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera (ČSSD) všem krajům v tuzemsku na zabezpečení železniční dopravy. Z této sumy se už krajům podařilo 2 miliardy vyjednat ze státních rozpočtových rezerv. O zbylé miliardě představitelé krajů stále jednají.

Krize nutí dopravce začít šetřit

Liberec - Hospodářská krize dělá nemalé problémy také dopravcům. Méně zboží se vyrábí, méně přepravuje z místa na místo. Kvůli propadu zisků z nákladní přepravy, včetně mezistátní, začalo nyní vedení společnosti ČSAD Liberec šetřit.

Posty v ČSAD Liberec nejsou zadarmo

Liberec - Změny ve vedení akciové společnosti ČSAD Liberec překvapily některé menšinové akcionáře. Přitom v současné době, kdy se hospodaření společnosti pohybuje v červených číslech, budou nové funkce v představenstvu placené.

Pohraničí propojí moderní německé vlaky

Liberec - Jediný dopravce ovládne od příštího roku po dobu příštích deseti let zhruba šedesát kilometrů dlouho trať mezi Libercem, Žitavou, Varnsdorfem a Rybništěm.

Obešel dopravní podnik zákon o veřejných zakázkách?

Liberec - Pokuty od černých pasažérů vymáhají pro liberecký dopravní podnik (DPML) dvě advokátní kanceláře. Ty ale dopravní podnik najal bez výběrového řízení.

Zastávku Textilana dopravní podnik časem přejmenuje

Liberec - Ačkoliv tramvajová zastávka Textilana, už neplní svou původní mnohaletou funkci, kdy především vozila do práce a z práce zaměstnance dnes už neexistující fabriky, na svém místě zůstane i nadále. Zřejmě ji ale vedení Dopravního podniku města Liberce v budoucnu přejmenuje.

Žluté autobusy vyjedou z Jablonce do Prahy

Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Lepší komfort a především navýšení kapacity zajistila společnost ČSAD Jablonec cestujícím při cestě do Prahy. Zakoupila tři zánovní autobusy, které dříve využívala společnost Student Agency.

Jizerskými horami budou dál jezdit vlaky Českých drah

Liberec - České dráhy zvítězily v tendru na provoz Jizerskohorské dráhy. Vozit cestující budou až do roku 2026. Musejí však zlepšit kvalitu často kritizovaných služeb.

Student Agency zlevňuje, do Prahy pojede za 50 korun

Liberec - Konkurenční boje dopravců na trase mezi Libercem a Prahou zdá se nemají konce. Teď se díky tomu mohou radovat samotní pasažéři. Cestování mezi oběma městy totiž po čase opět zlevní.

Po zavedení nočních spojů začaly taxikářům hubené časy

Liberec - Mezi libereckými taxikáři se vyostřil konkurenční boj. Zákazníků jim totiž ubylo poté, co zdejší dopravní podnik zavedl noční spoje.

Společná zastávka autobusů hned tak nebude

Liberec - Společná zastávka pro odjezdy do Prahy jak pro autobusy Dopravního podniku města Liberce, tak i Student Agency, hned tak nebude a rozhodně ne letos, jak původně DPML plánoval. Její vybudování totiž visí na nedostatku peněz. Libereckému deníku to potvrdil Jiří Veselka, ředitel DPML.

Jízdenka zakoupená přes SMS přijde na dvacku

Liberec - Novou službu, která nemá v Libereckém kraji ve veřejné dopravě obdoby, zavádí od listopadu liberecký dopravní podnik spolu s městem Liberec. Cestující si budou moci koupit jízdenku na MHD s pomocí SMS zprávy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT