VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

DOPRAVA / AUTOBUS, VLAK, TRAMVAJ, MHD

DOPRAVA / AUTOBUS, VLAK, TRAMVAJ, MHD

Autobusy do Prahy jsou plné

Liberec - Za zoufalou označují cestující současnou situaci na autobusové trase z Liberce do Prahy. Autobusy jsou přeplněné a lidé mají problémy dostat se do práce nebo do školy. Společnost Student Agency, která je na této trase jediným dopravcem, totiž na léto vyřadila z provozu některé spoje.

Cestování se žlutými autobusy zdraží až na sto korun

Liberec - Nejvíce půjdou nahoru ceny jízdného u tarifů Student a Senior. Důvodem je podle ředitele dopravní společnosti dražší nafta.

Šest libereckých autobusů šetří přírodu

Liberec - Celkem šest autobusů, které jezdí na zemní plyn, brázdí liberecké ulice. Všechny patří jedné společnosti, a to ČSAD Liberec.

Neplatiče v MHD čeká arbitrážní řízení

Liberec - Proti neplatičům jízdného se chystá rázně zakročit liberecký dopravní podnik. Na černé pasažéry čeká od pondělí arbitrážní řízení. To umožní dopravnímu podniku rychleji vymáhat své pohledávky.

Vadí vám chování řidiče MHD? Stěžujte si na něj

Liberec - Zastávka plná lidí, ranní špička vrcholí. Na zastávku přijede autobus liberecké MHD. Řidič však otevírá jen prostřední a zadní dveře, dveře vpředu nechává zavřené. Lidé se tak zbytečně mačkají ve středu autobusu a nástup se zdržuje. Cestující jsou nervózní a vzájemně na sebe nepříjemní.

Dopravní podnik koupil od ČSAD celou divizi

Liberec - Pouze na vlastní síly bude při provozu svých linek spoléhat Dopravní podnik města Liberce. Představenstvo podniku se totiž rozhodlo od ČSAD Liberec odkoupit divizi městské hromadné dopravy. Ta se podílela na provozu všech linek zhruba z dvaceti procent.

Stavba Fóra komplikuje život autobusům MHD

Liberec/ -Přestože mělo martýrium přestavby Terminálu městské hromadné dopravy ve Fügnerově ulici skončit již na konci prázdnin, dopravní situace v jeho okolí není stále ještě vyřešena.

Nová karta zjednoduší cestování po kraji

Liberec - Rychlejší odbavení v autobusech, navíc bez nutnosti kupovat si jednotlivé jízdenky. Takové výhody budou moct využívat všichni, kdo si pořídí Opuscard, krajskou elektronickou kartu. Ta bude platit od příštího roku ve všech městských autobusech, tramvajích, příměstských autobusech a vlacích na území Libereckého kraje.

Z výluky na trati mezi Hrádkem a Libercem nemají lidé radost

Hrádek nad Nisou - Pouze na autobusovou dopravu se musejí během příštích dvou měsíců spolehnout při cestě do Liberce obyvatelé Hrádku nad Nisou. Důvodem je modernizace železniční trati Liberec - Hrádek nad Nisou - Žitava, která potrvá až do 4. prosince letošního roku.

Městská karta umožní platby pomocí mobilu

Liberec - Jízdné v prostředcích městské hromadné dopravy, parkovné, ale také vstupenky z městského rezervačního systému budou moci již v příštím roce zaplatit držitelé Liberecké městské karty prostřednictvím svého mobilního telefonu.

Start Opuscard se posune kvůli MS 2009

Liberec - Spuštění ostrého provozu fungování krajské karty Opuscard, které Krajský úřad Libereckého kraje plánoval s prvním dnem nového roku se posouvá o čtvrt roku.

Jednotné jízdné začne v kraji fungovat až na jaře

Liberecký kraj - Kvůli konání mistrovství světa v klasickém lyžování se rozhodl Liberecký kraj odložit spuštění svého integrovaného dopravního systému, díky kterému budou moci cestující platit ve vlacích, autobusech a tramvajích v Libereckém kraji pomocí Opuscard.

Nové jízdní řády přinesou více rychlejších spojů

Liberecký kraj - Většího počtu víkendových a rychlíkových spojů se dočkají cestující v Libereckém kraji. Dopravní obslužnost by se měla navíc zlepšit v menších městech. Vyplývá to z nově zveřejněných jízdních řádů, kterými se budou od 14. prosince řídit všechny spoje Českých drah a největších autobusových dopravců.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT