VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

KULTURA / AKCE

KULTURA / AKCE

Experimentální divadlo se přesunulo do lázní

Liberec - Přehlídka experimentálních divadelních představení, nazvaná Velká inventura 2008, se z libereckého náměstí, kde začala, přesunula do starých Městských lázní.

Děti se dozvěděly, jak se co nejlépe zabavit

Liberec - Bambiriáda, nebo–li přehlídka možností, jak naložit se svým volným časem, obsadila v pátek a v sobotu zahradu libereckého kulturního centra Lidové sady.

OBRAZEM: Lesnický den v Hejnicích

Hejnice - Lesnický den plný her, soutěží a zajímavostí se uskutečnil v sobotu v areálu lesnické školy v Hejnicích a jeho blízkém okolí. Návštěvníci akce mohli vidět ukázku práce s dravci, kterou předvedl Milan Straka, a upéct si uzeninu na ohni. Lesníci pak předvedli práci „železného koně“ a soutěž v řezání motorovou pilou.

Ve Vratislavicích odstartovalo Kulturní léto seniorů

Vratislavice n. N. - Série koncertů pod širým nebem, kterou pod názvem Kulturní léto seniorů pořádá Domov pro seniory ve Vratislavicích, Nový domov – Dům Marta, včera začala.

Putování víly Nisy mělo v Chotyni velký ohlas

Chotyně - Putování Víly Nisy s poselstvím o stavu řeky, spojující města a obce na jejich březích, a tři země, přerůstá v lidovou slavnost. Alespoň o tom svědčí stovky obyvatel, které v sobotu přivítaly krasavici na břehu Nisy u sokolovny v Chotyni.

Děti z Ingušska přiměly diváky svým osudem i k pláči

Liberec - Včerejší happening neziskových organizací na náměstí před radnicí zažil neopakovatelné vystoupení dětí z Ingušska. Země, která není moc známá, se nachází na úpatí Kavkazu, vedle Gruzie a je součástí Ruské federace.

Dominanta Liberce zažije v pátek další oslavy

Liberec - Další oslavy čekají dominantu města Liberce – Ještěd, a to zrovna v roce, kdy slaví proslulý Hubáčkův vysílač s hotelem své 35. výročí. Akce, nazvaná Oslavy Ještědu, vypukne v pátek 11. července v 19.00 hodin vztyčením vlajky Ještědu za tónů hymny Ještědu.

Začínají velkolepé oslavy jubilanta Ještědu

Liberec - Dnes v 19 hodin startují na hoře Ještěd Oslavy Ještědu. Návštěvníky akce, kterou pořádá město Liberec, čeká také koncert Michala Pavlíčka a Kamila Střihavky.

Slavnosti ohně na Sychrově vyvrcholily ohňostrojem

Liberec - V centrum středověké zábavy se o víkendu proměnil zámek Sychrov. Již po osmé se zde uskutečnily Slavnosti ohně a lovu, které do zámecké zahrady přilákaly podle kastelána Miloše Kadlece zhruba dva tisíce návštěvníků.

Grabštejn obsadí o víkendu šermíři a stará řemesla

Grabštejn - Kočovná divadla, stará hudba, souboje šermířů, pohádky pro děti a přehlídka tradičních řemesel – to vše bude tvořit program Létohrátek, které v sobotu 9. srpna a v neděli 10. srpna obsadí hrad Grabštejn.

Herci z Nymburka přivezou do Liberce Dívčí válku

Liberec - Komedii o soužití na dřevěném hradišti Vyšehradě, inscenaci Dívčí válka, předvedou v sobotu 9. srpna v Liberci herci z Hálkova divadla Nymburk.

VIDEO: Valdštejnské slavnosti přilákaly tisíce lidí

Frýdlant - /AKTUALIZOVÁNO/ Davy lidí, náměstí v obležení stánků a bohatý doprovodný program. Tak to vypadalo o uplynulém víkendu v centru Frýdlantu, kde se již tradičně konaly Valdštejnské slavnosti.

VIDEO, FOTO: Sobotní noc přiblížila kulturu

Liberec /AKTUALIZOVÁNO/ - Noční komentované prohlídky v Oblastní galerii a Severočeském muzeu v Liberci, hlavolamy a vodní experimenty v libereckém iQparku. To a ještě mnohem víc si mohli užít návštěvníci muzejní noci, která jim v sobotu večer odhalila libereckou kulturu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT