Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Cizinci v Libereckém kraji

Válka u nás? Nesmysl, říkal jsem si. A stalo se

Liberec – /ROZHOVOR/ Původně jsem si chtěla s doktorem medicíny Miroslavem Jerinićem povídat o nukleární medicíně, které se dvacet let věnuje v krajské nemocnici či o sborovém zpěvu, protože je už 12 let členem pěveckého sboru Ještěd. Pak mě ale zcela pohltil jeho životní příběh. Přivedl mě k zamyšlení,v čem tkví vina jednotlivce ve válečném konfliktu? Že se narodil jako Srb? Jako Němec, Rus, Ukrajinec nebo Syřan?

Lidi v nemocnici, to je celá moje velká rodina, říká zdravotní sestra z Ukrajiny

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ V krajské nemocnici v Liberci pracuje Olena Ihnaťová původem z Ukrajiny už téměř čtvrt století.

Nikolaos Pappas: Liberecké počasí mi nevadí. Nemám rád teplo

Liberec – /SERIÁL DENÍKU, ROZHOVOR/ Má rád zimu a české jídlo. Řek Nikolaos Pappas je další z protagonistů výstavy Tady jsem doma, která představuje cizince žijící na Liberecku. Jeho jméno bude povědomé především Liberečanům holdujícím mezinárodní kuchyni.

Z tradic předávám svým dětem to, co tady chybí

Liberec - /ROZHOVOR/ Seriál Deníku představuje každý týden cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Jedním z nich je knihovník liberecké univerzity Adama Zizien z Burkina Faso.Je přátelský a otevřený. A i přes obrovský smysl pro humor je na něm znát určitá skepse a rozčarování ze společnosti a z hodnot, které vyznává.

Nikdy vaší zemi nepřestanu být dost vděčná

Liberec - /ROZHOVOR/ Seriál Deníku představuje cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je Arménka Ruzanna Grigorjanová.

Dala jsem si plán naučit se sto slovíček denně

Liberec – Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je vietnamská překladatelka Lien Hoangová.

Chceš poznat společnost, nauč se jejich jazyk

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. Další z nich je syrský fotograf Ibrahim al Sulajman.

Rasistické útoky umím vždy obrátit v legraci

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ Nový seriál Deníku představí cizince, kteří našli domov v Libereckém kraji. První z nich je romská spisovatelka Irena Eliášová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení