Rakouská lyžařská reprezentace se již v polovině šampionátu může pochlubit dvěma medailemi. Úspěch oslavil zlatý Wolfgang Loitzl společně se stříbrným Gregorem Schlierenzauerem. Svůj pád, a tak ztracenou šanci na medaili, však oplakal při oslavách v Hotelu Břízky Thomas Morgenstern.

Oslava rakouských sportovců, kteří zabodovali ve skocích na středním můstku, začala v hotelu narážením sudu z rakouského pivovaru Stiegel. „Po té se medailisté vyfotili s ministrem národní obrany Norbertem Darabosem, který přijel za sportovci, aby jim vyjádřil podporu,“ přiblížila průběh akce manažerka Hotelu Břízky Simona Myslikovjanová. Favorité na medaile to nesměli na oslavě přehánět s alkoholem. „Každý vypil jen dvě třetinková piva,“ zmínila Myslikovjanová. K pohoštění měli klasický raut.

Jejich stravování je podobné tomu v Čechách s drobnými výjimkami. Kuchař severské kombinace zajišťuje, aby rakouské lyžařské reprezentaci místní kuchaři uvařili například pohankovou a jáhlovou kaši, kuskus nebo papaju. „Jinak devadesát procent stravy zajišťují kuchaři z Hotelu Břízky,“ zmínila manažerka hotelu s tím, že si Rakušané potrpí na těstoviny, rýži a teplou zeleninu na jakýkoliv způsob. „Nesmí být však syrová, ta je nadýmá,“ dodala.

Sportovní manager Hotelu Břízky Jan Vorel uvedl pro Deník, že sportovci nemají na stravu velké nároky. Stejně tak nebyli nároční při oslavách vítězství.
Řidič autobusu se ujal kytary a o zábavu nebyla nouze. Rakouští hosté zpívali písně ve svém rodném jazyce. „Po kytaře se ptali hned, jak začali slavit,“ připomněla manažerka.

Rakouští sportovci mají před sebou další světový závod ve skocích na dlouhém můstku. Jejich velký den je v pátek 27. února od čtyř hodin odpoledne. I tady rakouská reprezentace věří v medailové umístění. Rakouské skokany bedlivě sledují i jejich místní média. Simona Myslikovjanová potvrdila, že nedělní tiskové konference se zúčastnilo téměř třicet zahraničních novinářů.