Ministerstvem školství vynucené odvolání Romana Kumpošta z postu prezidenta MS, které svou dramatičností i nejasnými důvody překonalo snad všechny mediální kauzy tohoto roku. To byla situace, za které jste se postavila do čela MS Liberec 2009. Jak jste tuto dobu vnímala?

Šla jsem do toho s odhodláním, ale i s nejistotou. Situace byla skutečně velmi vyhrocená a velké emoce jsem samozřejmě pociťovala i na sobě. Na torzech starého týmu jsme budovali tým nový. Byla to skutečně velmi těžká doba.

Uplynulo již sto dní, po které vedete nový tým. Co se pro vás osobně za tu dobu změnilo?

Hodně jsem za tu dobu pronikla do celé problematiky příprav a organizace. Nyní se cítím mnohem více jistá v kramflecích. Podařilo se nám společnými silami sestavit dobrý tým lidí, o kterém si troufnu tvrdit, že v něm naplno funguje vzájemná důvěra. Všechny tři disciplíny mistrovství světa mají pevně postavenou organizační strukturu a vášně s emocemi vystřídala každodenní tvrdá práce.

A jaký je stav příprav areálů, a to nejen na MS Liberec 2009, ale již na závody Světových pohárů, které se uskuteční již za necelé tři měsíce?

Nemohu popřít, že výstavba na Ještědu čelí komplikacím, které přinesl brzký sníh. Nic z toho však neohrožuje ani zmíněné závody Světových pohárů. Pravděpodobně bude jenom část tribun, ale vše, co je nezbytně nutné pro kvalitní uspořádání Světových pohárů, je tak, jak má být a nic je neohrožuje.

Litujete někdy rozhodnutí převzít vedení organizace MS Liberec 2009?

Ne. Udělala jsem rozhodnutí, které bylo těžké, ale za kterým si stojím. Jsem si jistá, že s celým týmem organizačního výboru vše dokonale zvládneme.