Jak MF Dnes uvádí, Hlaváček musel na konci května opustit post ředitele Kriminalistického ústavu v Praze, a to z důvodu pozitivního lustračního osvědčení.

Podle prezidentky MS Liberec 2009 Kateřiny Neumannové to však nic nemění na odborných kvalitách Jana Hlaváčka. „Od samého začátku jsem věděla o odchodu Jana Hlaváčka z postu ředitele kriminalistického ústavu,“ uvedla pro Deník Kateřina Neumannová.

„Samozřejmě jsem se obrátila s žádostí o vyjádření v této záležitosti na ministra vnitra Ivana Langera. Podle něj je Jan Hlaváček uznávaný odborník a s jeho působením v sekci bezpečnosti mistrovství nemá žádný problém,“ podotkla. Kateřina Neumannová dále upozornila, že neexistuje žádný zákon, který by Janu Hlaváčkovi bránil vykonávat funkci odborného konzultanta pro MS.

Jan Hlaváček opustil kriminalistický ústav po třiceti letech praxe. Jak již dříve vysvětlil, do spisů StB se zřejmě dostal, když jej na vojně koncem šedesátých let vyslýchala vojenská kontrarozvědka a on tehdy podepsal prohlášení o mlčenlivosti.