I když primátor přiznal, že se obává personálních změn na ministerstvu. „Dnes jsou tam lidé, kteří vědí o co jde. Představa, že přijde někdo nový a my budeme začínat od začátku, mě trochu děsí,“ řekl Jiří Kittner.

Kuchtová oznámila, že odstupuje z funkce proto, že kvůli politickému napětí kolem čerpání evropských fondů už nemá prostor situaci ve svém resortu řešit. Postup Kuchtové v této věci kritizoval i premiér Mirek Topolánek.
Právě na popud Kuchtové se v červenci změnilo vedení organizačního výboru lyžařského šampionátu.

Jeho prezidentka Kateřina Neumannová krajské zastupitelstvo v Liberci ujistila, že mistrovství světa bude a že má v tuto chvíli zajištěné všechny prostředky, aby se mohlo uskutečnit. Odchodu Kuchtové lituje především z lidského hlediska, protože byla jedním z mála lidí, kteří ji v poslední době podrželi. Její rezignace ale na práci výboru vliv mít nebude, ujistila Neumannová.

„Máme obsazené všechny pozice v organizačním výboru, ale kdo by se chtěl vrátit, má dveře otevřené,“ uvedla Neumannová.

Neumannová je přesvědčena, že tok peněz je nastartován, aby příprava mistrovství mohla pokračovat. Přípravy sice nabraly zpoždění, ale sportoviště ve Vesci, kde se odehrají běžecké disciplíny, se podle Neumannové již kolaudují. „Malý skluz je v areálu na Ještědu, na konání závodů Světového poháru v příštím roce to nebude mít vliv,“ dodala Neumannová.