Sport

Doufám, že pomůžu góly, říká sedmnáctiletý Kaiser. Válí ve futsalové soutěži

Liberec – Matyáš Kaiser hraje za dorostence futsalového týmu Zlej Sen Liberec. Jeho výkony oslnily trenéra áčka Michaela Vacka natolik, že ho nominoval rovnou do A-týmu, kde Kaiser sbírá cenné zkušenosti a prokazuje svůj talent. „Velice mě těší, že trenéři ve mě mají důvěru dávají mi šanci,“ svěřuje se Kaiser v rozhovoru pro Liberecký deník.

ANKETA: Hlasujte pro nejúspěšnějšího sportovce Liberecka za rok 2018

Liberec – Startuje tradiční anketa Nejúspěšnější sportovec roku.

včera 18:49
-

Bílí tygři dokončili domácí sérii, porazili i Spartu

Liberec - Liberec zakončil první polovinu základní části hokejové extraligy úspěšnou třízápasovou domácí sérií, ve které porazil Brno 5:2, Vítkovice 4:0 a nyní v 26. kole v neděli odpoledne i Spartu 4:1.

7.12.2018
-

Dvougólový Hudáček s neprůstřelným Willem dotáhli Tygry k vítězství

Liberec – Hokejisté Liberce porazili doma Vítkovice 4:0 i díky dvougólovému Hudáčkovi. Gólman Will vychytal čisté konto.

5.12.2018
-

Fantazie! Volejbalistky Liberce vyřadily Rusky a postoupily do osmifinále

Liberec – Nováček na evropské scéně se překonává. Liberecké volejbalistky postoupily už do osmifinále Vyzývacího poháru, kde narazí na izraelský Hapoel Kfar Saba.

3.12.2018
-

Dukla už rozdává volejbalovou radost. Vyhrává v lize i v pohárech

Liberec - Vyhrávají jako orchestr. V lize, v evropském poháru, muži i ženy. Dukla se po pomalejším rozjezdu dostává do tempa a svým fanouškům rozdává volejbalovou radost plnými hrstmi.

2.12.2018
-

Liberec složil po prohraném derby reparát výhrou nad mistrem

Liberec - Po nečekané páteční porážce v derby v Litvínově složili liberečtí hokejisté v 24. kole hokejové extraligy nedělní reparát, když na domácím ledě v utkání vysoké kvality porazili mistrovskou Kometu Brno 5:2.

30.11.2018
-

Kašpar pomohl Litvínovu k demolici libereckých Tygrů

Litvínov /FOTOGALERIE/ – Navrátilec Lukáš Kašpar rychle zapadl do žlutočerného soukolí a v zápase s těžkým soupeřem z Liberce pomohl k demolici týmu zpod Ještědu 6:2. Sám Kašpar se na tom podílel trefou, když nastoupil na křídle elitní lajny s Mikúšem a Petružálkem. Jakub Petružálek si zapsal do statistik tři asistence.

29.11.2018
-

Volejbalisté Dukly zvládli vstup do pohárové Evropy

Liberec - V domácí lize pokulhávají, ale vstup do evropského Poháru CEV jim vyšel skvěle.

27.11.2018
-

Překvapení. Liberecké volejbalistky zaskočily Rusky a jsou blízko postupu

Liberec - Liberecké volejbalistky v Evropě dál překvapují.

25.11.2018
-

Námaz gólmana Maxwella zachránil Liberec, Tygři pak udolali Hradec v prodloužení

Liberec – Necelé tři minuty dělily hokejisty Liberce od druhé porážky v řadě. Bílí Tygři prohrávali doma s Hradcem Králově o gól, v 58. minutě ale přišla šílená hrubka hostujícího gólmana Maxwella a Filippi svým druhým zásahem v utkání spasil Liberec. Severočeši pak dokonali obrat v prodloužení - v čase 64:48 rozhodl o jejich výhře 4:3 Hudáček.

24.11.2018
-

Futsalisté Liberce po čase zvítězili

Liberec – Zejména díky pěti gólům Pavla Bernáta vyhráli futsalisté Zlej sen Liberec nad hosty z Ostravy 10:5. V tabulce nejvyšší soutěže se Liberec dostal na 7 bodů, Ostravští jsou na nule.

24.11.2018
-

Liberecká házená si připsala plichtu

Liberec – Druholigoví házenkáři Liberec Handball odehráli sotva průměrný poločas a v celém utkání prohrávali již o šest branek. Nakonec zápas šťastně dotáhli do remízy, když tři minuty před koncem šli do jediného vedení.

23.11.2018
-

Konkurence sportů je v Liberci veliká. Boj o fanoušky probíhá na všech frontách

Liberec – Město, jež je páté největší v republice a má přibližně 104 tisíc obyvatel. Liberec je proslulý okolní přírodou a dominantou v podobě Ještědu. Zároveň se může pyšnit i jako město, kde je extrémní konkurence sportů. Sportovní kluby se o fanoušky musí „bít“.

22.11.2018
-

Liberec - Konečně oba liberecké basketbalové kluby zabraly na 100 %. Odskákaly to Kutná Hora a Poděbrady. Lynx se posunuli na špici tabulky, mladí Kondoři se odpoutali ode dna tabulky.

20.11.2018
-

Liberec – Už od neděle patří liberecké Centrum Babylon tanečníkům z celého světa, kteří se tam sjeli na světový šampionát. Letos se ho podle pořadatelů zúčastní kolem tří tisíc tanečníků. Jejich počet je rok od roku vyšší.

19.11.2018
-

Premiérový střelec Zachar: Bylo to buď, anebo. Puk jsem si schoval

Liberec /ROZHOVOR/ – Bílí Tygři v utkání 20. kola Tipsport extraligy přehráli Karlovy Vary 4:1. Rozhodující branku ve 27. minutě obstarala čtvrtá formace ve složení Jaroslav Vlach, Jan Jeník, Marek Zachar.

19.11.2018
-

Pampuch zkrotil Legii a má tak body

Liberec - Pampuchu Liberec se podařilo podruhé za sebou naplno bodovat a trochu se odpoutat ode dna tabulky II. ligy futsalu. Na kontě má 11 bodů s bilancí 3 - 2 - 3.

19.11.2018
-

Fotbalový servis. Mšeno: Jsme první, no a co?

Liberecko – Po remíze 2:2 v Ruprechticích si mšenští fotbalisté zanotovali – Jsme první, no a co? Proč by ne, když dvakrát vedli. Měli však také v posledním utkání I. A třídy velkou kliku, protože domácí minimálně čtyři góly zahodili. Fotbalová derniéra podzimní I. A třídy svedla domácí Ruprechtice, které třikrát v řadě neprohrály a vedoucí tým soutěže z Jablonce. Ten však kvůli současně hrajícímu áčku v divizi neměl jejich „pendly“.

18.11.2018
-

Liberec – Opět smutno v řadách libereckých futsalistů. Dokázali v ryze českém měření sil sice otočit vývoj utkání čtyřmi góly v řadě na 4:3, ale dovézt zápas futsalové VARTA ligy do vítězného konce nedokázali.

18.11.2018
-

Liberec doma opět naplno bodoval. Vary porazil 4:1 a upevnil si první místo

Liberec – Liberečtí hokejisté počtvrté za sebou neztratili doma ani bod a po nedělní výhře 4:1 nad Karlovými Vary si upevnili vedení v extralize.

16.11.2018
-

Mladí judisté soutěžili v Turnově

Turnov – Závěrečného kola soutěže Samurajské katany se v turnovské hale Tělovýchovně sportovního klubu zúčastnilo 365 závodníků.

15.11.2018
-

Liberecko - Podzimní fotbal v okrese skončil. Pro Chotyni, která za třináct zápasů získala jen jediný bodík, tragicky, naopak na vavřínech bude tak trochu spát vedoucí béčko Stráže, i když plichtilo v Raspenavě. Černou kaňkou v posledním kole byla neúčast sudích v zápase Machnín – Chotyně, takže „špíl“ odřídil laik z Machnína.

15.11.2018
-

Liberecký Slovan udolal Slovácko po lize i v poháru a postoupil do čtvrtfinále

Liberec – Zase Slovácko, zase výhra 1:0. O víkendu fotbalisté Liberce vyhráli v Uherském Hradišti nejtěsnějším rozdílem v lize, ve čtvrtek tím samým výsledkem porazili stejného soupeře v tuzemském poháru.

15.11.2018
-

Zajíci se počítají až po honu, říká spokojený Gálík

Liberec – Až na jedinou pověstnou výjimku kráčí omlazená parta odhodlaných libereckých volejbalistek od výhry k výhře! Dukla drtí soupeřky v české extralize i ve Vyzývacím poháru na evropské scéně. „Vstup do sezony nám vyšel, jsme velmi spokojení. Zajíci se ale počítají až po honu,“ upozornil v exkluzivním rozhovoru pro Deník úspěšný liberecký trenér Libor Gálík.

14.11.2018
-

Liberec - To byla jízda. Šťastnější na jejím konci byli domácí liberečtí Bílí Tygři, kteří v utkání 18. kola hokejové extraligy porazili soky ze Zlína 5:3. Hosté tak pokračují i po reprezentační přestávce v sérii porážek. Ta pod Ještědem byla už jejich třetí v řadě.

13.11.2018
-

Volejbalistky liberecké Dukly při evropské premiéře vyřadily Salcburk

Liberec – Volejbalistky Liberce zvládly premiéru na evropské scéně.

13.11.2018
-

Zase Liberec? Filippiho to táhne z Ruska zpátky pod Ještěd

Liberec - Když minule odcházel z Ruska, zamířil do Liberce. I tentokrát to Tomáše Filippiho táhne domů pod Ještěd.

5.11.2018
-

Liberecko – Šlágr a zároveň derby mělo jednoznačného vítěze. Višňová, která na své půdě přivítala Frýdlant vyhrála jasně 5:1 a v duelu dominovala. Již od úvodních vteřin se domácí chopili iniciativy a již ve 3. minutě se ranou z vápna prosadil Dobrovodský. Višňová byla i nadále aktivní a v 18. minutě přidal další branku Soukup.

4.11.2018
-

Liberec dvakrát nedal gól. Chce to zlomit zápasem s Boleslaví

Liberec – Dva zápasy nedali gól a nepoznali slast vítězství. Fotbalisté libereckého Slovanu prohráli vyhecovaný domácí boj s pražskou Slavií (0:1), pak se rozešli smírně v Podještědském derby s Jabloncem. V pondělí je v dohrávce 14. kola FORTUNA:LIGY čeká Mladá Boleslav. Od Nisy je cítit, že motivace v táboře domácích je obrovská. Nutno podotknout, že si hlavní kouč Zsolt Hornyák odpyká druhou část disciplinárního trestu ze zápasu se Slavii. Tým tak z lavičky povede asistent Miroslav Holeňák.

4.11.2018
-

Třinec – Po výhrách nad Plzní a v severočeském derby nad Chomutovem nedokázali liberečtí Bílí Tygři dotáhnout do úspěšného konce šlágr 17. kola hokejové extraligy na ledě Třince. Smělé plány při dvoubrankovém náskoku zhatila střední část hry, kterou domácí ovládli 4:0 a otočili skóre na konečných 5:3.

4.11.2018
-

Liberec – V přímém souboji o volejbalového krále severu porazila Dukla Liberec v derby Ústí nad Labem 3:1 a po třech porážkách se posunula na pátou příčku tabulky a na dva body svému regionálnímu rivalovi.

4.11.2018
-

Fotbalová tragédie v Železném Brodě. Náhle zemřel rozhodčí Zdeněk Nádeník

Železný Brod - „Dnes jsme prohráli všichni. Fotbalovou rodinu náhle opustil rozhodčí Zdeněk Nádeník. I přes snahu hráčů, záchranářů a lékařů mu nebylo pomoci,“  uvedl k utkání krajského přeboru trenér Železného Brodu Jaroslav Kletečka.

4.11.2018
-

Aukce limitované edice tygřích dresů vynesla přes 350 tisíc korun

Liberec – Velmi netradiční dresy Bílých Tygrů vyrobené u příležitosti 100. výročí od založení Československa vzbudily u libereckých hokejových fanoušků nebývalou vlnu zájmu. O sadu 28 trikotů se státním znakem z roku 1918 na prsou, ve kterých Bílí Tygři odehráli jen jednu jedinou třetinu utkání s Plzní 28. 10., se uskutečnila opravdová bitva.

3.11.2018
-

Liberecko – Hejnice měly častěji míč na kopačkách a Ruprechtice byly pod tlakem. Domácí nic z územní převahy nevytěžili, naopak hosté pěknou střelou Chwiedziuka z druhé vlny vedli.

3.11.2018
-

Liberec – V premiéře na volejbalové hale Dukly hostil liberecký nováček úřadující mistry ligy.

3.11.2018
-

Derby? Rozhodne o novém volejbalovém králi severu

Liberec, Ústí n. L. - Zápas podzimu, boj o krále severu, drsná bitva tradičních rivalů. Dnešní šlágr 6. kola volejbalové extraligy Dukla Liberec – SKV Ústí nad Labem má spoustu přívlastků. Pokud se říká, že derby nemá favorita, tak v tomto případě to asi opravdu platí. V ani jedné regionální baště tuto roli totiž nepřijímají.

2.11.2018
-

Liberec – Liberec nezaváhal a poslední celek tabulky porazil. Chomutov padl v severočeském derby hokejové extraligy pod Ještědem 1:2. Výhra Bílé Tygry posunula po zápase 16. kola na první příčku tabulky.

30.10.2018
-

Po nehodě skončil Suchánek na vozíku, ale nevzdal to. Teď dosahuje na medaile

Liberec – V sedmnácti letech do té doby sportovně aktivní mladík a rebel Jiří Suchánek prodělal autonehodu, u které utrpěl těžké poranění krční páteře a skončil upoutaný na invalidní vozík. Za velké pomoci rodiny a díky své povaze bojovníka se nevzdal a dokonce si našel novou vášeň v podobě stolního tenisu.

29.10.2018
-

Šlágr a zároveň derby fotbalového krajského přeboru neměly svého vítěze

Liberecko – V rámci fotbalového okresního přeboru přivítal Bílý Kostel nad Nisou na své půdě Chrastavu. Vypjaté derby nakonec ale svého vítěze nenašlo. Zápas skončil smírně 1:1. Bílý Kostel zůstává nadále na předposlední pozici se sedmi body. Chrastava okupuje s 12 body devátou příčku.

28.10.2018
-

Liberec se otřepal z nešťastné porážky od Sparty a vypořádal se s Plzní

Liberec - Během víkendu zažili pocit radosti i zklamání. V sobotu liberečtí hokejisté ztratili vyhraný zápas se Spartou a propásli tím šanci dostat se na první místo extraligy. O den později si ale spravili chuť výhrou nad Plzní.

27.10.2018
-

Liberec doma ztratil nadějný náskok a Spartě podlehl v prodloužení

Liberec - Liberečtí hokejisté prohospodařili na vlastním ledě nadějné vedení. V souboji o první místo vedli doma nad Spartou 3:0 a 4:2, přesto mají jen bod za porážku 4:5 v prodloužení.

25.10.2018
-

Horňák Cup: Přihlašte se na halový fotbal

Trutnov - Již jedenáctý ročník halového turnaje v kopané se rozhodli v ryze předvánočním termínu uspořádat Přátelé fotbalu z Horňáku.

24.10.2018
-

Případ železné Terezy. Drobounké vítězky Ještědského půlmaratonu

Organizátoři mohou klidně přejmenovat Ještědský půlmaraton na mistrovství Ústí nad Orlicí. Tedy pokud opět dorazí Radek Hübl, letošní vítěz mužské složky, a Tereza Kalousová, která kralovala něžnějšímu pohlaví. Na start přijeli společně a je dost dobře možné, že až příště soupeři zaslechnou motor jejich modrožlutobílého vozu, dostanou strach.

24.10.2018
-

Věřím, že máme tým na titul, říká volejbalistka Kolářová

Liberec – Pochází z rodiny slavných sportovců. Bratr válí jako gólman ve fotbalové Slavii, táta patří mezi legendy volejbalu.

24.10.2018
-

Semily – Olympijský trénink s basketbalistkou Ilonou Burgrovou zažily děti ze základní školy Dr. Františka Ladislava Riegra v Semilech. Akce v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj se zúčastnilo 75 žáků místní školy.

23.10.2018
-

Mylné pocity běžce Hübla. V kopci se cítil na Černého Petra, a nakonec zvítězil

/ROZHOVOR/ Běhat chodí skoro každý den. A když jeho tělo potřebuje regenerovat, usedne na kolo nebo nazuje lyže. Třicetiletý vedoucí elektra z Ústí nad Orlicí je vážně sportovní nadšenec. I při cestě do nejprudších kopců se kochá scenériemi. Vlastně si podle nich vybírá, na který závod zamíří. A od neděle se může Radek Hübl nazývat také vítězem Ještědského půlmaratonu.

22.10.2018
-

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí?

22.10.2018
-

Odstraňování chyb mě posouvá kupředu, říká biatlonová naděje Michal Krčmář

Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – Sedmadvacetiletý Michal Krčmář se v biatlonovém prostředí pohybuje od deseti let. Sportovec závodící za klub SKP Kornspitz Jablonec se aktuálně připravuje a hlavně těší na novou sezónu.

22.10.2018
-

Bude to skvělá zkušenost, těší se na reprezentační kemp Cikhart

Liberec – Bílí Tygři mají ve svých řadách nadějnou hvězdu. Honza Cikhart patří mezi nejzkušenější hráče juniorky. Má již zkušeností reprezentací, kde zároveň dělá kapitána. Trenér reprezentační sedmnáctky Karel Beran povolal do týmu mimo Cikharta i dalšího libereckého hráče, a to Jana Hampla. „Máme velkou motivaci uspět“, svěřuje se pro Liberecký deník Jan Cikhart.

22.10.2018
-

Volejbalové Ústí poprvé narazilo, bez bodu je i Liberec

Severní Čechy – Ve volejbalové extralize se po třech týdnech našel přemožitel dosavadního suveréna letošní sezony.

21.10.2018
-

Deset gólů, nula bodů. Tygři nezvládli přestřelku s Vítkovicemi

Vítkovice - Hokejisté Liberce prohráli na ledě Vítkovic 4:6. Divoká poslední třetina přinesla sedm gólů.