VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zemřel ředitel městské policie Čestmír Hřebík

Od dubna roku 1999 působil jako ředitel na Městské policii Liberec Čestmír Hřebík. Svou funkci a spolupracovníky, stejně jako tento svět a své blízké a přátele, opustil náhle v sobotu 15. 3. 2008 po srdeční příhodě ve věku šedesáti let.

17.3.2008 3
SDÍLEJ:

Zemřel ředitel Městské policie Liberec Čestmír HřebíkFoto: DENÍK/Král Jan

Čestmír Hřebík
ředitel
Městské policie Liberec
otec dvou synů a dvou dcer
Zemřel ve věku
šedesáti let
1947 - 2008

------------------------------------


městští strážníci, Liberec
------------------------------------

Zemřel ředitel Městské policie Liberec

Čestmír Hřebík

Od dubna roku 1999 působil jako ředitel na Městské policii Liberec pan Čestmír Hřebík. Svou funkci a spolupracovníky, stejně jako tento svět a své blízké a přátele, opustil náhle v sobotu 15. 3. 2008 po srdeční příhodě ve věku šedesáti let.

Liberečtí strážníci ztratili ve svém řediteli vitálního a rázného velitele, který se nebál postavit jakékoli překážce a všechny uložené úkoly plnil s odhodláním, které dokázal přenést i na své podřízené. Ztratili také nadřízeného, jehož dveře pro ně byly neustále otevřené, a u kterého vždy mohli nalézt pomocnou ruku.

Za působení pana Čestmíra Hřebíka ve funkci ředitele Městské policie Liberec se podařilo dosáhnout mnoha úspěchů, za které lze jmenovat revitalizaci a modernizaci městského kamerového systému, který je dnes plně digitalizovaný a propojený s integrovaným záchranným systémem, a tak může v budoucnu přispět k zajištění veřejného pořádku při velkých akcích či dokonce k záchraně lidských životů či majetku nejen při živelných katastrofách.

V těchto dnech dokončila Městská policie Liberec své stěhování ze sídla na Třídě Dr. M. Horákové do nových prostor budovy „Uranu“ pod libereckým nádražím. Posledním, kdo měl opustit starou budovu, byl právě ředitel strážníků. Říkal, že kapitán opouští loď jako poslední. On se svou lodí odplul do policejního nebe, ale v našich vzpomínkách zůstane navždy.

Veronika Janouchová
Městská policie Liberec

------------------------------------
primátor města Liberce
------------------------------------

Náhlé úmrtí ředitele Městské policie Liberec Čestmíra Hřebíka je skutečně velká a nečekaná ztráta. Za devět let naší spolupráce jsme si vybudovali nejen profesionální pracovní vztah, ale také jistotu důvěry, že vyřčená slova platí.

Jeho smrt mne velice zaskočila. Sám jsem nyní na dovolené a ještě před mým odjezdem jsme si přáli hezkou dovolenou vzájemně, protože i zesnulý pan ředitel měl jet na dovolenou, na kterou se velice těšil.

Myslím si, že také pro celou městskou policii je odchod Čestmíra Hřebíka ztrátou. Pod jeho vedením byl sbor libereckých strážníků stabilním a fungujícícm subjektem. Byl to právě Čestmír Hřebík, kdo svým mužům a ženám v uniformách tuto stabilitu a klid na práci dokázal vždy zajistit.

S tragickou ztrátou vzácného člověka se budeme všichni dlouho vyrovnávat, ale život jde dál a do doby, než bude znám nový ředitel strážníků, přebírá povinnosti po zesnulém řediteli jeho zástupce. Každopádně jsem přesvědčen, že vzpomínka na Čestmíra Hřebíka nebude v srdcích jeho kolegů nikdy zapomenuta.

Chtěl bych také touto cestou vyjádřit všem pozůstalým upřímnou soustrast a popřát hodně sil k překonání těchto nelehkých okamžiků, které život přináší.

Jiří Kittner
primátor města Liberce

------------------------------------
ředitel Policie ČR Liberec
------------------------------------

Náhlé úmrtí ředitele Městské policie Liberec je jistě pro místní strážníky, ale nejenom pro ně nemalou ztrátou.

S Čestmírem Hřebíkem jsme se znali přes dvacet let. Náš vztah byl na zcela profesionální úrovni v tom pravém slova smyslu. Když jsme si něco dohodli s Čestmírem Hřebíkem, vždy jsem věděl, že to na sto procent platí.

Byl to dobrý policista, který jako můj předchůdce na místě okresního ředitele státní Policie České republiky sehrál na počátku devadesátých let svou velkou roli. To bylo právě v době, kdy v celé zemi nejvíc začala narůstat kriminalita.

Je to škoda, že zemřel tak brzy, protože je to bezesporu člověk, který by si zasloužil žít mnohem déle.

Věřím také, že na místo ředitele městské policie pod Ještědem nastoupí někdo, kdo dokáže liberecké strážníky vést minimálně stejně dobře, jako je vedl po celých devět let Čestmír Hřebík.

Touto cestou chci také vyjádřit všem pozůstalým hlubokou soustrast.

Miroslav Dvořák
Ředitel OŘ PČR Liberec

------------------------------------
prezidentka MS Liberec 2009
------------------------------------

Čestmíra Hřebíka jsem poznala při našich častých pracovních kontaktech. Městská policie Liberec byla pod jeho vedením pro mě vždy naprosto spolehlivým partnerem. To však předpokládám, že přetrvá i nadále. Spíš je to pro mě smutné po lidské stránce. Je mi líto, že Čestmír Hřebík zemřel.

Všem jeho blízkým přeji touto cestou upřímnou soustrast.

Kateřina Neumannová
prezidentka MS Liberec 2009

------------------------------------
ředitel Hand for Help
------------------------------------

V sobotu kolem 22 hod. se mi na displeji mobilu objevila textovka, ve které mi jeden z blízkých kamarádů oznámil, že toho dne dopoledne zemřel Čenda Hřebík.

Vím, že jsme zde jen na návštěvě, ale odchod kohokoliv je vždy bolestnou událostí. A jde - li o člověka, jakým Čenda byl, je to o to těžší. Znal jsem se s ním od počátku devadesátých let, kdy byl ve funkci ředitele Okresního ředitelství policie ČR.

Já v té době byl spolumajitelem bezpečnostní agentury, on policejním důstojníkem.Ještě bych někde nalezl fotografii, na které je spolu s další policejní legendou, panem Žejdlem, který tehdy řídil Městskou policii v Liberci. Titulek pod fotografií otištěné v novinách tehdy zněl - Tři muži, kteří se starají o bezpečnost v Liberci. Mnoho mě naučil, i když jsem působil v privátní sféře.

I když jsem před třemi lety z "bezpečnostní branže" odešel, zůstali jsme v kontaktu. Stejně jako řada lidí, kterým na PČR a později na MP léta velel, jsem ho považoval nejen za skvělého odborníka, ale především za poctivého a čestného člověka. A všichni kteří ho znali se shodují na jednou. Když nemohl pomoci, určitě nikomu neublížil.

Odešel člověk, který bude mnohým chybět. Tak sbohem a ať se Ti v policejním nebi daří, jako mezi námi tady.

Mirek Dolanský
ředitel Hand for Help

17.3.2008 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/CE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Společnost SPA RESORT LIBVERDA hledá do svého Léčebného úseku vysoce odbornou, pozitivní a empatickou osobnost na pozici ROZPIS PROCEDUR, Co bude patřit k Vašim každodenním činnostem?, •plánování a rozpis procedur klientům SPA RESORTU, •úzká spolupráce s lékaři SPA RESORTU, •dodržování indikace lázeňské léčby, •aktivní nabídka prodeje procedur. Pracoviště: Lázně libverda, a.s.-001, 463 62 Hejnice. Informace: Regina Soudilová, +420 482 368 107. Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 20 000 Kč Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená OBSLUHA OSTATNÍCH STACIONÁRNÍCH STROJŮ A ZAŘÍZENÍ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Práce na 3 měsíce, Nabízené výhody: zajištěné ubytování, podnikové stravování, příspěvek na dopravu., Hlásit se e-mailem nebo telefonicky v době 8.00-18.00 hod.. Pracoviště: Lumenstar s.r.o.-002 (obrobna resl s.r.o.), Obchodní, č.p. 618, 460 01 Liberec 1. Informace: Slavomír Nemec, +421 905 244 416. Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Pojišťovací poradce 18 000 Kč Úředníci v oblasti pojišťovnictví ODBORNÝ/Á REFERENT/KA KLIENTSKÉHO PRACOVIŠTĚ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení., Zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis, ve kterém prosím uveďte, proč se zajímáte o danou pracovní pozici a proč bychom měli vybrat právě Vás, na e-mailovou adresu: jana.zatecka@vzp.cz do 24.10.2018. Pracoviště: Všeobecná zdravotní pojišťovna české republiky-005 regionální pobočka ústí nad labem, pobočka pro liberecký a ústecký kraj, nám. Dr. E. Beneše, č.p. 2, 460 01 Liberec 1. Informace: Jana Žatecká, +420 952 231 204. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 16 000 Kč Pomocní kuchaři POMOCNÝ/Á KUCHAŘ/KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Fügnerova 667/7, 460 01 Liberec, Aktivní znalost čínského jazyka výhodou, znalost čínské kuchyně, Hlásit se e-mailem. Pracoviště: Xin fu yuang s.r.o., Fügnerova, č.p. 667, 460 01 Liberec 1. Informace: Vladimír Čarňanský, .

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie. Ilustrační foto.

Mladík naletěl na falešný inzerát na internetu

Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Ve středu se představí prvňáčci ze ZŠ Dobiášova

Děti ukážou, jak vnímají utrpení zvířat

Liberec – Vernisáž jejich obrázků proběhne ve čtvrtek 18. října v 17.00 v prostorách kavárny V Patře.

Oblastní galerie vystavuje Hvězdáře Michaela Bílka

Liberec – V Oblastní galerii Liberec začala minulý týden výstava nazvaná Lidé a hvězdy, na které jsou k vidění sádrové a dřevěné plastiky turnovského rodáka, výtvarníka Michaela Bílka.

VIDEO: V Bentley ujížděl před policejní hlídkou. Narazil do trafostanice

Liberec – Nehodou skončila série incidentů řidiče žlutého Bentley v Liberci. Během noci ze středy na čtvrtek na sebe čtyřicetiletý muž upozornil hned několikrát. Hlídka měla podezření, že je muž pod vlivem alkoholu, jelikož si auta už předtím všimla zaparkovaného u barů v centru města, a tak se vydala za ním.

Divadlo oslaví trampy komedií

Liberec – Čeští trampové slaví letos sté výročí. A právě to se rozhodlo uctít liberecké Naivní divadlo, které si pro své diváky připravilo novou inscenaci nazvanou O hodině navíc aneb Potlach v hustníku. Jejím autorem je režisér a dramatik Vít Peřina.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT