VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé odsouhlasili vstup města do KNL, a.s.

Liberec - Zastupitelstvo města Liberce na svém zasedání odsouhlasilo majetkový vstup města Liberce do Krajské nemocnice Liberec akciové společnosti.

26.4.2008
SDÍLEJ:

Liberecká nemocniceFoto: DENÍK/Bartovský Ota

Město získá minoritní vlastnický podíl v nemocnici formou vkladu nemovitostí a pohledávky, kterou nemocnice vzhledem k městu má, za nezaplacený pronájem nemovistotí, jež jsou součástí majetku města.

Podle primátora města Liberce Jiřího Kittnera je majetkový vstup do nemocnice prospěšný také pro nemocnici samotnou. „Nemocnici vstup města přinese mimo jiné úsporu za pronájem nemovitostí a stabilitu ve vedoucích pozicích nemocnice,“ podtrhl výhody pro nemocnici primátor.

„Město Liberec by muselo budovy, které v areálu nemocnice vlastní, pronajímat nemocnici za tržní nájem. To je dáno tím, že se jedná o akciovou společnost, a bez ohledu na skutečnost, že je ve stoprocentním vlastnictví Libereckého kraje, musíme jako město k nemocnici přistupovat ve smyslu běžné obchodní společnosti. Naším vstupem do nemocnice a vkladem budov pak jakákoliv povinnost platby nájemného odpadá,“ vysvětlil primátor Jiří Kittner.

Podle něj je také důležitá stabilita, kterou vstupem města nemocnice získává. „Klasickým příkladem je letošní rok, kdy se konají krajské volby. Často se po různých volbých mění celé vedení v jednotlivých organizacích, které příslušná část samosprávy vlastní. Pokud je však vlastnictví rozděleno na více částí, které vlastní různé samosprávy, lze spravedlivě očekávat mnohem větší stabilitu a klid pro práci, pro najatý vedoucí management,“ doplnil primátor.

Zastupitelstvo města Liberce svým souhlasem potvrdilo záměr města. prakticky to tak ještě neznamená, že se nyní vstup města uskuteční. Podobné hlasování se ještě musí uskutečnit ze strany krajského zastupitelstva Libereckého kraje a následně musí obě zastupitelstva ještě svým hlasováním vyjádřit souhlas s návrhem smlouvy mezi Libereckým krajem a městem Libercem, která bude definovat přesné podmínky.

Jak již dříve uvedl pro Deník generální ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk nečesaný, vedení nemocnice doufá, že tento složitý majetkoprávní procest uzavřou obě zastupitelstva do léta tohoto roku. Podle Nečesaného se tím více otevře prostor pro další rozvoj nemocnice.

Autor: Jan Široký

26.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cyklista. Ilustrační foto.

Liberec chystá sdílení kol, na startu jich má být 60

Liberecký deník naděluje.

Druhá adventní soutěž je tu! Vyhrajte dárky od Slovanu Liberec

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Knihovna nabízí lístky na ples

Liberec – Stejně jako každý rok i letos si budou moci nejen čtenáři zatančit „mezi knihami“. 

Další peníze za MHD pro BusLine. Získal přes 28 milionů

Liberec – Jedná se o kompenzaci údajného příměřeného zisku.

Spor o podloubí pokračuje. Podle radnice hrozí vyvlastnění pozemku

Liberec – Co bude s chodníkem pod podloubím u Hotelu Radnice? Spor mezi městem a hoteliérkou stále trvá. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT