Podle tajemníka magistrátu Marka Řeháčka šlo městu v neposlední řadě také o zlepšení celkového dojmu občanů s návštěvy úřadu.

„Stejnokroje jsou jedním z opatření, která jsme přijali v rámci projektu otevřené město. Snažíme se působit na veřejnost jako normální instituce, ne jako úřad který žije mimo realitu,“ vysvětlil Deníku Marek Řeháček s tím, že podobné stejnokroje oblékají například zaměstnanci České pošty či některých bankovních ústavů.

Stejnokroje pro 35 úředníků přišly město na pouhých 66 tisíc korun. Návrh totiž vzešel z univerzitní soutěže, do které mohli studenti TUL posílat své návrhy. „Paradoxně jsme však využili návrhu, který skončil v soutěži až na druhém místě. První byl sice velmi zajímavý, ukázalo se však, že jeho ergonomie je pro práci za přepážkami nevhodná,“ dodal tajemník libereckého magistrátu.

Kromě uniforem přistoupil Magistrát města Liberce od 1. ledna také na novou úřední dobu. Ze statistických údajů totiž vyplynulo, že mnozí občané by upřednostnili vyřízení svých záležitostí ráno, například při cestě do každodenního zaměstnání. Úřední doba proto každý den začíná již v 8 hodin ráno.