„Nevěřím, že by i tyto krajské volby vyhrála v kraji Občanská demokratická strana. Po krocích, které krajská koalice udělala, si lidé jistě uvědomili, jakou roli krajské zastupitelstvo nese a půjdou letos k volbám celou situaci změnit,“ uvedl pro Deník lídr komunistů Miloš Tita, který je sám nestraník.

Podle Tita lidé ve volbách do kraje rozhodnou, co se má dít dál. „Komunistická strana Čech a Moravy je ve svých názorech konstantní. Nebyli jsme to my, kdo hlasoval pro rušení středních škol a jsme to my, kdo je stále připraven a ochoten tyto školy zachránit. Vystavět centrum vzdělanosti v Liberci a zrušit síť středních škol všude po kraji nám přijde jako naprosto neuvážený a nekoncepční krok. Miliardová investice, do nové školy je jen plýtváním penězi, které mohou jít na rozvoj a opravu středních škol v regionu,“ doplnil lídr libereckých komunistů Miloš Tita v rozhovoru pro Deník.

Dále zmínil povinnost kraje více dbát o zdravotní a sociální síť. „Nelíbí se nám ani privatizace zdravotních zařízení a způsob, jakým se Liberecký kraj zbavuje sociálních zařízení. To je věc, kterou je třeba nejen zastavit, ale naopak. Kraj se musí opět přihlásit ke své odpovědnosti v sociální oblasti a začít cíleně pečovat o sociálně nejslabší části společnosti. Jedině to je cesta, jak lze zvýšit celkovou životní úroveň. Koncepčně chceme eliminovat bídu a pomoci nejchudším oblastnem kraje. Tím paradoxně dosáhneme snížení výdajů na sociální podporu,“ doplnil lídr Komunistické strany Čech a Moravy.

Komunisté jsou tak již druhou stranou, která chce zvrátit projekt centra vzdělanosti. Proti tomuto projektu se vyslovili i starostové kraje, kteří jdou do krajských voleb pod jednou kandidátkou.

Nedávno byl tento projekt také terčem kritiky na zpravodajském internetovém serveru aktualne.cz, kde byl označen za sociálně riskantní.