Zastupitelstvo nakonec za nového náměstka pro rozvoj a územní plánování zvolilo Paloušova stranického kolegu Františka Hrušu.

Deníku Palouš řekl, že důvodem jsou spory uvnitř sociální demokracie, konkrétně mezi ním a krajským šéfem ČSSD a poslancem Robertem Duškem. „Dlouhodobě jsou na mě vyvíjeny tlaky. Nejedná se o selhání koalice, ale o prostý vnitřní boj ve straně,“ uvedl Palouš.

Na čtvrtečním zasedání zastupitelstva pak uvedl dva možné důvody, které za jeho odchodem mohou být. „Důvodem, který je proti mně používán, je to, že jsem jako jediný nepodepsal dohodu o spolupráci s KSČM v krajském zastupitelstvu,“ poznamenal Palouš a připojil také domněnku o druhém důvodu. „Může to být skutečnost, že jednomu z největších kamarádů pana poslance Duška, panu Plechatému, se neprojednávají změny územního plánu podle jeho představ.“

Poslanec Dušek se proti takovému tvrzení rázně ohradil a označil ho za nesmyslné a úsměvné. „Bylo to rozhodnutí Městského výboru sociální demokracie, který se domnívá, že František Hruša bude jeho funkci zastávat lépe,“ konstatoval Dušek. Palouš rezignoval podle svých slov kvůli tomu, že nechtěl ohrozit fungování společné koalice ODS, ČSSD a Unie pro sport a zdraví, kterou pomáhal od začátku volebního období složit.

Na závěr svého projevu odstupující náměstek poděkoval primátorovi i kolegům zastupitelům za spolupráci. Komu však poděkovat odmítl, byli někteří jeho kolegové z řad sociální demokracie. „Podrazili mi nohy. Sice se ve straně často oslovujeme příteli, ale zapomínáme se tak k sobě často chovat,“ ukončil svou emotivní řeč Palouš, který skončí jak na pozici náměstka, tak přestane být také městským radním. Pokračovat bude jen jako řadový zastupitel.