Nebylo by tomu ale tak, kdyby nezastupoval Čáslavka město v představenstvu Teplárny Liberec. Tam pobírá měsíčně 35 tisíc korun.

h„Kdybych zůstal v Praze, měl bych dvakrát tolik. Nepřijel jsem do Liberce vydělávat hodně peněz,“ podotkl Martin Čáslavka. „V organizacích, kde má město majetkovou účast, sedí dohromady asi čtyřicet lidí, nejenom já. To, co od teplárny dostávám, je odměna za vykonanou práci,“ doplnil.

Primátor Jan Korytář, který si Martina Čáslavku do Liberce přivedl, zdůraznil, že členové představenstev a dozorčích rad ručí za svou práci majetkem. Nesou tedy určité riziko. „Když jsme se bavili o tom, že Martin Čáslavka nastoupí do kanceláře primátora, jeho mzdové požadavky byly vyšší, než bere teď dohromady s penězi z teplárny,“ přiznal primátor.

„V organizacích města dřív lidé jen seděli a nic nedělali. My ale po zástupcích města budeme teď chtít novinku, a sice, aby jednou ročně předkládali zprávu o své činnosti v dané organizaci,“ doplnil Jan Korytář.

Nejen opozici, ale i některým členům koalice se nelíbí hlavně to, že Martin Čáslavka není zaměstnancem radnice, že zde pracuje jako externista na smlouvu. Navíc, kdyby byl Čáslavka na radnici v zaměstnaneckém poměru, práci v teplárně by musel vykonávat zdarma. „Tiskový mluvčí by měl být na městě nastálo. Jako externista by měl zde pracovat jen na přechodnou dobu,“ upozornil náměstek primátora pro kulturu a školství Jiří Šolc (Liberec občanům).