Když Andrej Babiš v debatě označil svého protivníka za kandidáta současné vlády, Petr Pavel zareagoval s nadsázkou, že tím pádem musí být jeho protivník naopak kandidátem Zemanova Hradu a proruského tábora.

O prezidentovi České republiky rozhodne druhé kolo. Utkají se v něm Andrej Babiš (vlevo) a Petr Pavel.
Nejsem válečník, tvrdí Babiš. Strašíte válkou, kontroval Pavel v živé debatě

Podle Pavla to potvrzuje právě chování domácích příznivců Ruska. „Stačí se jenom podívat, v okamžiku, kdy Andrej Babiš začal mluvit o tom, že Pavel zatáhne Českou republiku do války, tak se celá proruská scéna zatetelila a začala šířit řetězové maily a SMS, které podporují přesně tento narativ,“ konstatoval Pavel s tím, že proruská scéna nyní pracuje v zájmu Andreje Babiše.

Odmítl ale nařčení, že by byl vládním kandidátem, neboť se do prezidentské volby dostal díky více než 81 tisícům podpisů od svých voličů.

Pavel: Celý život se válce snažím zabránit

Pavel rovněž připomněl, že Babiš nebezpečně straší lidi smyšleným zatahováním do války. „To je opravdu nesmysl. Já musím říct, že tím, co jsem já dělal celý život, jsem se naopak snažil válce zabránit,“ prohlásil generál ve výslužbě.

„Pan Babiš to moc dobře ví, a určitě si je vědom toho, jak silně přestřelil s tím svým hloupým plakátem, ve kterém ukazuje, že vojáci by snad měli zatahovat zemi do války,“ míní Pavel.

Petr Pavel o "hloupém" plakátu Andreje Babiše a jeho strašení válkou:

Zdroj: Deník

Babiš: Pavel je loutka vlády

Ani Babiš mu ovšem nezůstal nic dlužen. „Pan Pavel je provládní kandidát, protože říká stejné věci jako vláda,“ prohlásil Babiš. Vadí mu i to, že jeho soupeř podle něj připouští omezení některých svobod občanů v případě války či teroristického útoku, nebo údajně požaduje navyšování daní.

Na celý záznam debaty se můžete podívat zde:

Zdroj: Deník

Ústava sice nic takového prezidentovi nedovoluje, Babiš se přesto nedal zastavit. „Může to ovlivnit, protože on je loutka vlády,“ vmetl šéf ANO svému protivníkovi.

Pavel si ale z Babišových narážek nic nedělal. „Lidé mi vyčítají, že se málo směju, a já musím říct, že jsem rád, že se mohu účastnit besed s Andrejem Babišem, protože on mě vždycky spolehlivě rozesměje,“ glosoval Pavel.