Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Hradec Králové zahájil prodej fotbalového klubu: Zájemci se mají hlásit do září.
Rozhodnutí senátního ústavně-právního výboru: Podpořil kandidaturu právníka a sociologa Přibáně a Langáška z Nejvyššího správního soudu na ústavní soudce.
Střelba na Filozofické fakultě UK: Lidé, kteří mají status poškozených v trestním řízení, už mohou nahlížet do trestního spisu, uvedla policie.
Česká pošta prodala svoji bývalou pobočku: V e-aukci, a to v centru Olomouce. Cena? 130,5 mil. Kč. Majitel bude zveřejněn po zápisu do katastru nemovitostí.
Pád letadla v Hodkovicích a smrt pilota: Zapříčinila je příliš vysoká rychlost.
Vražda novináře Petera de Vriese v r. 2021: Amsterodamský soud uznal tři muže vinnými. Nejpřísnější z trestů je 28 let vězení.
Pokus o atentát na ústavu: Opozice se v Poslanecké sněmovně opět staví proti korespondenční volbě.
Debata o placení studia na VŠ: ČR se jí v budoucnu nevyhne, řekl Bek. Dle něj by univerzity mohly mít případně kvóty na studenty, které by hradil stát.
Šlachta se má omluvit Grygárkovi za výroky: Konkrétně za ty uvedené v knize Třicet let pod přísahou. Má mu také zaplatit 200 tisíc korun, rozhodl nepravomocně soud.
Policie navrhla obžalovat pracovníka finanč. úřadu: A to za to, že prodával firmám informace o tom, že je prověřuje správce daně či policisté.
Muž ubil známého v mlýně na Uherskohradišťsku: Dostal trest 16,5 roku. Během činu byl opilý a nechal se k němu vyprovokovat, uvedl u soudu.
Za srážku dvou vlaků v Pardubicích nemohla únava: Strojvedoucí rychlíku projel návěst stůj, pak si chybu uvědomil, zjistila Drážní inspekce.
Ochránci přírody vypustili motýla: Do Krkonoš se po 100 letech vrací ohrožený druh motýla jasoně červenookého.
EU je připravena zavést clo až 38,1 %: Konkrétně na dovoz čínských elektromobilů, oznámila Evropská komise. Spolupracující automobilky budou platit méně.
Distribuční společnost GasNet: Loni se propadla do ztráty přes 303,5 milionu Kč. Předloni společnost zaznamenala čistý zisk přes 1,89 miliardy korun.
Developerská firma Sekyra Group a její působení: Zahájila stavbu jižní části nové městské čtvrti na parcelách kolem bývalého smíchovského nákladového nádraží v Praze.
FN HK vypsala miliardový tendr: Konkrétně na modernizaci chirurgických oborů. Termín zahájení stavebních prací nemocnice předpokládá na začátku r. 2025.
Nástupce Briana Priskeho u fotbalistů Sparty: Stal se jím jeho dosavadní asistent Lars Friis. Na Letné dánský kouč podepsal víceletou smlouvu.
Tragický požár v obytném domě: Nejméně 35 lidí zemřelo při ohni, který vypukl ve městě blízko metropole Kuvajtu, řekla místním médiím policie.
Aktivista Thor prostor u Úřadu vlády nevyklidí: Chystaný stavební zábor je podle něj protiústavní, svůj přístřešek označuje za petiční stánek.
Co je důležité podle premiéra Fialy: Aby nový eurokomisař za ČR měl na starosti ekonomické záležitosti. Debata o rozdělení pozic se teprve povede.
Boj o titul Mladý zemědělec vrcholí: Porota vybírá v Brně vítěze.
Dálnici D7 u Postoloprt uzavřela nehoda kamionu: Vůz přejel do protisměru a převrátil se, řidič je zraněný. Uzavírka potrvá do odpoledne.
Zavedení korespondenční volby ze zahraničí: Sněmovní opozice se proti ní opět staví. Podle šéfa poslanců SPD Fialy jde o pokus o atentát na ústavu.
Referendum v Dolní Lutyni: Odmítlo gigafactory, dle Fialy však projekt neohrožuje. S nesouhlasem lidí je třeba pracovat a ukázat přínosy projektu.