deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Volby v Černé hoře: Volby v balkánské zemi určí politickou budoucnost dlouholetého lídra Djukanoviče.
Summit východního křídla NATO: V polské Lodži začal summit ministrů zahraničí východního křídla NATO.
Tréninky na Velkou cenu Austrálie: Úvodní tréninky formule 1 vyhráli Max Verstappen z Red Bullu a Fernando Alonso z Aston Martinu.
Zelenskyj masakr v Buči neodpustí: Ukrajinský prezident to řekl k prvnímu výročí stažení ruských jednotek z tohoto severoukrajinského města.
Postup do finále: Tenistka Rybakinová je i v Miami ve finále a může narazit na Kvitovou.
Miliardářova firma bude propouštět: Raketová společnost Virgin Orbit miliardáře Richarda Bronsona oznámila, že propustí 85 % zaměstnanců.
Méně úmrtí: Na Slovensku, které má 5,4 milionu obyvatel, loni zemřelo 59 583 lidí. Meziročně to znamená pokles o 19 procent.
Světová banka představila plán reforem: Počítá se zvýšením ročního objemu úvěrů poskytovaných zemím se středními příjmy na boj proti změnám klimatu.
Seznam zrušených poboček pošty: Česká pošta zveřejnila seznam 300 rušených poboček k polovině roku.
Slovenští politici na Ukrajině: Premiér Heger a ministr obrany Naď jsou na Ukrajině, budou jednat se Zelenským.
Pokles české ekonomiky: V loňském 4. čtvrtletí klesla mezičtvrtletně o 0,4 procenta.
Válek vyzývá k omluvě za článek: Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek zveřejnil otevřený dopis adresovaný vydavatelství Mafra.
Záchrana muže: Městští strážníci v Hradci Králové zachránili muže v bezvědomí. Poté jej převzali zdravotníci.
Čínské letouny nad Tchaj-wanem: Tamní ministerstvo obrany oznámilo, že devět čínských stíhaček překročilo střední linii Tchajwanského průlivu.
Pistorius usiluje o svobodu: Komise pro podmíněné propuštění v JAR zváží, zda může být bývalá paralympijská hvězda a vrah propuštěn z vězení.
Mrtví v bažinách: Kanadská policie vyšetřuje nález šesti těl v bažinách poblíž amerických hranic.
V USA očekávají vlnu tornád: Meteorologové dnes vyzvali obyvatele oblasti na středozápadě a jihu USA, aby se připravili na další vlnu bouří a tornád.
Vážná nehoda: Záchranáři včetně vrtulníku zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla v Brusech na Strakonicku.
Přestavba komplikované křižovatky: Po více než deseti letech se město Louny vrací k myšlence kruhového objezdu na Suzdalském náměstí.
Seniorka ukradla peněženku: Žena ji vzala z pultu chrudimské masny. Prázdnou ji pak druhý den odhodila pod auto v Chrasti.
Žádosti o cenzuru knih: Ve Spojených státech padl dvacetiletý rekord v počtu cenzurních žádostí ve veřejných a školních knihovnách.
Češi v NHL: Pastrňák rozhodl v NHL prodloužení, skórovali i Vrána, Kubalík a Hertl.
Oprava divadla: Historická budova Oskara Nedbala v Táboře bude mít moderní jeviště, lepší prostředí, ale třeba i nové rozvody.
Nerudová chce spolupracovat s Pavlem: S volební podporou chce naložit ve prospěch mladých lidí.
Hasala jmenován do funkce: Prezident jmenoval podle očekávání do funkce náčelníka své vojenské kanceláře brigádního generála Radka Hasalu.