deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Britský teenager plánoval teroristický útok: Policie ho zadržela možná jen hodiny předtím, než plán provedl. Byl odsouzen k minimálně 6 rokům vězení.
Úbytek lesů spojený s chovem dobytka: Vyšetřování ukázalo, že za 6 let bylo pokácených více než 800 milionů amazonských stromů kvůli poptávce po hovězím mase.
Vstupu Ukrajiny do NATO: Mnoho evropských zemí si je podle mluvčího Kremlu Peskova vědomo problémů, které by při přijetí země vznikly.
Tuniský prezident navrhl zdanit nejbohatší občany: Kais Saída se tím chce vyhnout podle něj zahraničnímu diktátu v podobě záchrannému balíčku v hodnotě 2 miliard dolarů.
Manželství pro všechny: Poslanci přerušili projednávání novely občanského zákoníku. Návrh je stále projednáván v prvním čtení.
Písečná bouře v Suezském průplavu: Jednoho člověka v Egyptě zabila a dalších pět zranila, když kvůli větru spadl v Káhiře billboard.
Bidenovo zdraví: Biden, který je nejstarším prezidentem v historii USA, často čelí kritice politických soupeřů, že už je příliš starý.
Válka na Ukrajině: Bývalý čínský velvyslanec Li Chuej na brifínku apeloval na vlády Západu, aby přestaly posílat na bojiště zbraně.
Odhalení OSN: Spojené arabské emiráty svévolně zadržují tucet aktivistů za lidská práva, kterým již vypršel trest odnětí svobody.
Manželství pro všechny: Sněmovna opět jedná v prvním čtení o novele občanského zákoníku. Poslanci o předloze jednají v tomto týdnu již potřetí.
Zneužívání dětí ve španělské katolické církvi: Vyšetřování podle první zprávy dosud identifikovalo 728 údajných pahcatelů a 927 obětí od 40. let minulého století.
Pride pochod v Jeruzalémě: Tisíce lidí se poprvé pod novou pravicovou vládou připojily k průvodu, aby oslavily lásku ve všech podobách.
Kontroverzní simulace: Americké letectvo popřelo, že by provedlo simulaci umělé inteligence, při níž se dron rozhodl zabít svého operátora.
Zlínský filmový festival: U příležitosti nedožitých 100. narozenin Břetislava Pojara připomíná tvorbu českých a československých animátorů.
Dražší odpad nebude: Sněmovna odmítla razantněji zvýšit horní hranici poplatku, který mohou obce vybírat od obyvatel za komunální odpad.
Dvě nové nemocnice: Slovensko kvůli zpoždění příprav nebude v plné míře z plánu obnovy financovat jejich výstavbu, oznámil Palkovič.
Izraelci vážně zranili palestinské batole: Chlapec je v kritickém stavu po postřelení při incidentu na okupovaném Západním břehu Jordánu. Zraněn byl i jeho otec.
(Ne)pomoc Ukrajině: Švýcarský parlament včera večer hlasoval proti mimořádnému povolení nepřímému vývozu zbraní ze Švýcarska na Ukrajinu.
Gambie si najala americkou právní firmu: Prověří právní kroky poté, co vládní vyšetřování zjistilo, že léky z Indie nejspíše způsobily smrt alespoňn 70 dětí.
Důchodkyně v Brně upadla a nemohla vstát: U sebe měla několik obálek a v nich téměř půlmilionu korun. Žena je nyní v péči lékařů.
Drážní zákon: V budoucnu zákon asi umožní konzervaci železničních tratí na žádost jejich vlastníků. Rozhodovat o ní bude drážní úřad.
Postup bojů: Ukrajina podle šéfa ruské okupační správy v Záporožské oblasti ostřelovala ruskou polní nemocnici na východě regionu.
Rekordní pákistánská inflace: Meziroční inflace v zemi vzrostla na 37,97 procent, čímž druhý měsíc po sobě stanovil národní rekord.
Pomoc uprchlíkům: Technická univerzita v Liberci připravila na léto intenzivní kurzy češtiny pro ukrajinské utečence.
Válka na Ukrajině: Ruské síly zabily včera v Doněcké oblasti 3 lidi a 12 osob zranily, uvedl gubernátor Pavlo Kyrylenko.