deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Zasedání kabinetu Petra Fialy: Vláda o Národním plánu obnovy a půjčce dnes nerozhodla. Kabinet se k věci vrátí na příští schůzi.
Nehoda na dálnici D5: Kamion narazil do odstaveného auta a sjel z náspu dálnice.
Ocenění Hráč roku: Český útočník Dominik Kubalík je mezi sedmičkou kandidátů. Ocenění nově uděluje Mezinárodní hokejová federace (IIHF).
Tragická nehoda na Sokolovsku: Mrtvým motorkářem je známý karlovarský lékař. Smetl ho přívěsný vozík.
Stav české měny: Koruna pod vlivem maloobchodu znovu oslabila k euru, vůči dolaru stagnovala.
Dění před finále Evropské konferenční ligy: Italští fanoušci napadli v centru příznivce Anglie. Policie zadržela 16 lidí. Zraněn byl i jeden policista.
Úspěch brazilské tenistky: Haddadová Maiaová je překvapivě v semifinále Roland Garros. Otočila zápas s Tunisankou Uns Džábirovou.
Firmy se měly dopustit nedbalosti: New York zažaloval automobilky Hyundai a Kia kvůli krádežím vozů.
Výdaje na obranu: ČR začne od příštího roku dávat 2 % HDP. Tento objem ČR dříve slíbila NATO, ale neplnila jej. Zákon podepsal prezident.
Hořící peklo: České Budějovice si připomínají 25 let od srážky stíhaček nad sídlištěm. Konflikt v baru v Rytířské ulici v Praze: Fanoušci Fiorentiny napadli příznivce West Hamu, uvedla policie. Zraněni jsou tři lidé, policie zadržela 12 podezřelých. Nový generální ředitel ČT: Byl jím ve třetím kole zvolen ředitel brněnského studia ČT Jan Souček. Porazil šéfa ČT Petra Dvořáka.
Rozhodnutí Mezinárodní veslařské federace: Světové veslování pustí neutrální Rusy a Bělorusy na mistrovství světa.
Kachovka je katastrofa: Zničená Záporožská elektrárna by byla horší než Černobyl. Záchrana zámku ve Ptení: Pomohou s ní punkeři. Na festivalu vystoupí 11 kapel.
Evropská konferenční liga: V Praze se sešly stovky fanoušků před finále. Utkají se fotbalisté West Hamu United s Fiorentinou.
Semifinále Roland Garros: Karolína Muchová zabojuje v Paříži o premiérové finále, vyzve Bělorusku Sabalenkovou. Zápas začne ve čtvrtek v 15 hodin.
Stavba větrných elektráren: Chotěnov rozhodne o stavbě vrtulí. Miliony by nám pomohly, přiznává starostka.
Předběžný návrh rozpočtu na příští rok: Ministerstvo financí snížilo výdaje většině kapitol, výrazněji rostou jen u obrany a NÚKIB. Schodek plánuje 235 mld. Kč.
Mistrovství Evropy do 21 let: Fotbalový brankář Matěj Kovář přijde o Euro do 21 let, nahradil ho Jakub Markovič.
Odvolání hejtmana Vondráka: Zřejmě o něm budou ve čtvrtek jednat moravskoslezští zastupitelé. Nahradit ho má údajně náměstek Krkoška. Nový generální ředitel ČT: Ani v druhém kole volby nebyl nikdo zvolen. Šéf brněnského studia Souček dostal 9 hlasů, dosavadní ředitel Dvořák 6. Líčení u vsetínského okresního soudu: Energoaqua při směně před otravou Bečvy závadnou vodu nevypustila, tvrdí svědek.
Oprava liberecké přehrady: Povodí Labe ji hradí ze svého, dotace byly zastaveny. Práce pokračují, hledá se nový zdroj financování.
Falešní bankéři útočí: Ženu a muže z Děčínska podvodníci připravili o statisíce.