Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Únik plynu: Hasiči evakuovali v Plzni obyvatele části panelového domu. Tragická střelba na filozofické fakultě: Komise prověřuje postup lékařky, která vydala střelci potvrzení k držení zbraní. V Litomyšli byl prodán historický objekt: Vilu Klára změní Kubíkovi na boutique hotel za 180 milionů. Pošta vydraží dům ve Vrchlabí za miliony: Na prodej bude i budova ve Svobodě nad Úpou. Dorazily zbylé klisny: Stádo divokých koní v Novohradských horách je kompletní.
Rozhodnutí slovenské sněmovny: Schválila nový zákon o veřejnoprávní Slovenské televizi a rozhlasu.
18letý Dudycha zaběhl český rekord na 800 metrů: Na mítinku v Bydhošti se mu povedl výkon v čase 1:44,82. Výkon Lukáše Vydry z roku 1989 překonal o dvě setiny.
Významné rakouské vědecké ocenění: Český rostlinný biolog Jiří Friml dostal rakouskou Wittgensteinovu cenu.
Tragická dopravní nehoda na Litoměřicku: U Třeboutic havaroval motorkář. Záchranáři mu už nemohli pomoci, utrpěl zranění neslučitelná se životem. Tornádo, hlásili hasiči: Sasko zasáhla ničivá supercela, nechala za sebou spoušť.
Prezident Pavel zakončil návštěvu Ústeckého kraje: Problémem vyloučených lokalit je jejich koncentrace na malém území, uvedla hlava státu.
Anglie remizovala s Dánskem: Na Kaneův gól odpověděl Hjulmand.
Kriminalisté pátrají po pachatelích: V Dobříši napadla skupina útočníků chlapce a způsobila mu těžké zranění.
Mathias Vacek deklasoval konkurenty: Má první domácí titul z časovky.
Závada v olomoucké teplárně: Škodliviny neohrožují občany, ujistil magistrát.
Plavkyně Barbora Seemanová byla suverénní: Ovládla na mistrovství Evropy závod na 200 m volný způsob. Po zlatu na stovce získala v Bělehradě druhý titul.
Zemřel herec Donald Sutherland: Kanaďanovi bylo 88 let. Zářil ve filmech Obyčejní lidé, Tucet špinavců či MASH. Byl protiválečný aktivista. Francie narazí na Nizozemsko: O Mbappého zlomený nos se zajímá i francouzský prezident Macron. Násilník z Vysočiny řádil jako střela: Ze sedmi útoků spáchal osm trestných činů.
Plavec Gracík skončil na ME pátý: V disciplíně 100 metrů motýlek. Svůj český rekord vylepšil na 51,40 a splnil limit na OH v Paříži. Vyhrál Maďar Milák.
Přívalové deště na jihu Číny: Připravily o život nejméně devět lidí, šest dalších se pohřešuje.
Při uragánu v Moskvě zemřeli dva lidé: Skoro dvacet utrpělo zranění. Vichr lámal stromy, strhával billboardy a kusy střech.
Kadaňský zloděj vykrádal chaty a byty: Hrozí mu až tři roky za mřížemi.
Srbští fotbalisté na ME vybojovali remízu: V páté minutě nastavení skórovali, stav utkání skončil 1:1. Udrželi tak naději na postup ze skupiny C.
Pražská burza posiluje: PX stoupl čtvrtý den v řadě, dnes o 0,24 % na 1537,96 bodu. Daří se rakouským titulům a Monetě. ČEZ a KB spíš stagnují.