deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Deník.cz Právě teď

Ústavní soud zrušil část zákona o advokacii: Jde o ustanovení, podle kterého advokátní komora nepřiděluje advokáta těm, kteří si jej chtějí zaplatit.
Za vyšší platy: Stávku v továrně Nexen podle předsedy Odborového svazu KOVO Romana Ďurča narušil zaměstnavatel.
Někdo z dallaské včera zoo ukradl dvě opice: Jednalo se o poslední z řady podivných incidentů v zoo, které se vyšetřují v posledních několika týdnech.
Rohlík na novém rekordu: Firma, která v ČR provozuje největší on-line obchod s potravinami, loni zvýšila obrat o 33 % na 13,7 miliardy korun.
Česko u soudu ve Štrasburku: Evropský soud pro lidská práva loni rozhodl o 24 případech proti Česku. Republika uspěla patnáctkrát.
Alfredo Cospito: Odsouzeného italského anarchistu, který již týdny drží hladovku, převezli do milánské věznice kvůli zdravotnímu stavu.
Za vyšší platy: Společnost Nexen podle stávkujících porušuje zákon. Obsazuje totiž pracovní pozice jinými zaměstnanci.
Kauza ovlivňování svědků: Olomoucký vrchní soud zastavil trestní stíhání šéfa lihové mafie Radka Březiny a dalších dvou mužů.
Auto bránila vlastním tělem: Starší ženě i přes to auto v Karvinné ukradli. Mladého zloděje po několika hodinách dopadli v Polsku. Vyškov se ráno změnil v kluziště: Sypače firmy, která ve městě zajišťuje úklid, vyjely pozdě. Radnice se lidem omluvila.
Houby nebezpečné jako bakterie: Klimatická změna může nebezpečně mutovat houby, varují vědci z Duke University School of Medicine.
Oprava památek: Národní památkový ústav se rozhodl, že se pustí do oprav zámku v Litomyšli.
Rozlučková návštěva Slovenska: Prezident Zeman se při ní příští týden Slovenska sejde ve Vysokých Tatrách se slovenskou prezidentkou Čaputovou.
Památník holokaustu Romů a Sintů: Postavený bude v Čechách v areálu bývalého vepřína v Letech na Písecku za rok. Bude stát 100 milionů korun.
Výstava Znovuzrození v gobelínu: Expozice na Hradě ukáže 11 rozměrných gobelínů inspirovaných linořezy Josefa Čapka.
Moskva označuje Ukrajinské útoky jako terorismus: Rusko proto zahájí kontroly zbraní a výbušnin v autech v regionech země s vysokým stupněm teroristického ohrožení.
Olomoučtí vědci vytvořili novou technologii: Pomocí rozboru textu dokáže určit jeho autora, jeho psychické rozpoložení či sociální prostředí.
Papež František na cestě do Afriky: Dnes zahajuje 6denní návštěvu Konga a Jižního Súdánu. Chce přinést poselství míru do dvou zemí zmítaných chudobou.
Blinken se setká s palestinskými představiteli: Americký ministr zahraničí chce znovu nastolit prostředí klidu a bezpečí mezi Izraelem a Palestinou.
Británie si na žebříčku korupce pohoršila: Spojené království se prudce propadlo v celosvětovém žebříčku na 18. místo, což je největší propad mezi zeměmi G7.
Zdražování známek: Od února bude známka na obyčejný dopis či pohled stát 23 korun, ještě v říjnu to bylo 19 korun.
Pomoc Ukrajině rozděluje NATO: Otázka dodávek stíhacích letounů Kyjevu ohrožuje jednotu západních spojenců Ukrajiny, napsala dnes agentura AP.
Český HDP ve čtvrtém čtvrtletí poklesl: Česko vstoupilo do technické recese, protože HDP klesl o 0,3 procenta, a to už druhé čtvrtletí za sebou.
Francouzi stávkují a přináší problémy: Celostátní demonstrace proti Macronové důchodové reformě zasáhly dopravu, školství a energetiku.
Kauza zmanipulování sportovních dotací: Obžalovaný šíf ČUS Jansta trvá na tom, že byl poradcem bývalé ministryně školství Kateřiny Valachové.