deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Americké úřady vyšetřují výpadek mobilních sítí: Prověřují, zda potíže operátora AT&T nezavinil kybernetický útok na jeho infrastrukturu.
Jan Eskymo Welzl spojil Zábřeh s Kanadou: Město na Šumpersko podepsalo partnerství s Dawnson City, kde jeho polárnický rodák léta žil a je tam pohřben.
Evropská komise má návrh pro zemědělce: Schválila opatření ke snížení administrativní zátěže a další úlevy.
Praha vypíše tendr na opravu vinohradského divadla: Zakázku město vyhlásí počátkem března, maximální cena je 2,76 miliardy korun, schválili zastupitelé.
Úřady vydaly Navalného úmrtí list: Oficiální dokument tvrdí, že opoziční lídr v sibiřském lágru zemřel "z přirozených příčin".
Pákistán blokuje síť X: Bývalý Twitter je v zemi nedostupný už šestý den, úřady ho vypnuly po volbách, opozice tvrdí, že ji režim chce umlčet.
Policie našla pohřešovanou dívku: Pardubičtí policisté ukončili pátrání, dívka je v pořádku, cestovala vlakem mezi Kolínem a Pardubicemi.
Putin se prolétl ve strategickém bombardéru: Ruský prezident si vyzkoušel let novém stroji Tu-160M schopném nést jaderné zbraně.
Matka Navalného viděla tělo zesnulého syna: Uvedla, že úřady chtějí, aby ho pohřbila tajně a bez obřadu. Chlebíček na řízku nadchl internet: Provozovatele kavárny a bufetu v Českém Krumlově zájem o originální pokrm překvapil. Největší kolejové větvení vzniká v Brně: Deník se podíval kamerou dronu na staveniště nové tramvajové trati u vozovny v Pisárkách.
Ukrajina zasáhla ruský vojenský tábor: Při úderu na cvičiště v Podo-Kalinivce v okupované části Chersonské oblasti zemřelo na 60 ruských vojáků, tvrdí armáda.
Nehoda uzavřela I/38 v Nymburku: Hasiči zasahují u kolize dodávky a dvou osobních aut, jedno skočilo na střeše, druhé mimo vozovku.
Omylem šlápl na plyn: 92lety řidič si u Karlových Varů měl splést pedály, narazil do stromu v zahradě. Narkoman hrozil střelbou: Po několika postech na sociálních sítích ho na severu Plzeňska zdržela policejní zásahová jednotka.
Británie pošle na Ukrajinu další zbraně: Dodá 200 protitankových raket Brimstone, v prvním pololetí také se spojenci vycvičí 10 tisíc ukrajinských vojáků.
Stav nouze kvůi zatmění Slune: Vyhlásil ho jeden z krajů v Texasu, očekává, že na úkaz se 8. dubna přijede podívat 400 tisíc lidí.
Bundestag odmítil rakety Taurus pro Ukrajinu: Němečtí poslanci nepodpořili návrh opoziční CDU dodat bojující zemi střely dlouhého doletu Taurus.
Slovensko zaznamenalo zemětřesení: Epicentrum bylo 16 kilometrů od Humenného, otřesy měly magnitudo 3 a projevily se na východě země.
Británie zavedla další sankce proti Rusku: Týkají se 50 jedinců a podniků jak z oblasti zbrojní výroby, tak obchodu s kovy, diamanty a energiemi.
Síť X blokuje v Indii účty na nátlak vlády: Vláda požadovala vypnutí uživatelů a odstranění postů pod hrozbami pokut a vězení. Správci sítě se prý odvolají.
Německou veřejnou dopravu čeká další stávka: Odbory ohlásili protesty na příští týden, největší přerušení práce plánují na 1. března.
Američtí mobilní operátoři mají výpadky: Tisíce klientů sítí AT&T, Verzion a dalších mají od rána problémy s hovory i datovými službami.
Důchodový systém má dosud nejvyšší schodek: Deficit dosáhl loni 72,8 miliard. Výplaty důchodů a správa systému stály 693,2 miliard, uvedl resort financí.
Taliban provedl veřejné popravy: Na stadioně na jihovýchodu země nechal příbuznými zastřelit dva muže, kteří měli ubodat dva lidi.