Za žhářským útokem by měl podle kriminalistů stát dvaadvacetiletý mladík z Liberce. Ten nejprve vinu odmítal, nakonec se však k založení požáru ve dvou vchodech přiznal. „Policisté dále zjistili, že existuje důvodné podezření, že muž založil i jiný požár a to 24. července ve dvanáctipatrovém domě v Tovární ulici v Liberci," doplnila mluvčí policie Ludmila Knopová.

Čtěte také: Potvrzeno! V centru Liberce opět řádil žhář

Škoda způsobená při úterním útoku je zatím stanovena na 200 tisíc korun, ale podle všeho ještě může stoupnout. „Panelák je pojištěný, pár dní ale bude trvat, než vše vrátíme do původního stavu," vysvětlil den po incidentu domovník panelového domu v Matoušově ulici Pavel Pihik.

Mladíkovi teď hrozí za poškození cizí věci a obecné ohrožení až osm let vězení. Podle posledních informací je muž zatím v policejní cele a bude podán návrh na vzetí do vazby.

Liberečané mají v živé paměti požáry, které měl podle obžaloby zakládat Petr Hrubý v období od jara roku 2010 až do loňského března. Ten vinu odmítá a u Okresního soudu si zatím vysloužil jen podmínku za dětskou pornografii a distribuci drog. Dvěma desítkami požárů se bude zabývat pražský vrchní soud. Za informace vedoucí k vypátrání pachatele vypsalo tehdy město odměnu, policie naopak po žhářských útocích vytvořila speciální tým ZICO, který měl pachatele odhalit.