"Hasiči na místě zjistili, že šlo o požár jídla na plotně, který byl již uhašen. Ostatní jednotky jsme proto odvolali. Hasiči kouř odvětrali přirozenou cestou. Tentokrát se událost obešla beze škody a bez zranění, ale ne vždy je tomu tak," poznamenala mluvčí hasičů Zdeňka Štrauchová.

Lidé často požáry v domácnostech při přípravě pokrmů podceňují, od vaření odbíhají, telefonují nebo dokonce usnou. Navíc mívají v blízkosti sporáku hořlavé předměty jako utěrky, papírové ručníky nebo chňapky a požár ze vznícených potravin se může snadno rozšířit.

Pokud se vznítí potraviny na plotně, nikdy je nehaste vodou. Může dojít k reakci, která bývá někdy nazývána jako „tukový výbuch", a člověk se ošklivě popálí. Použijte velkou pokličku, plech na pečení, mokrý hadr či utěrku. Ty zamezí přísunu kyslíku a oheň uhasne. Výborným pomocníkem při těchto „malých" bytových požárech je univerzální hasicí přístroj ve spreji, kterým lze požár zlikvidovat dřív, než se rozšíří. Když se vám přes veškerou opatrnost situace vymkne kontrole, volejte hasiče prostřednictvím tísňové linky 150 nebo 112.