Hasiči z Českolipska mají po těžké noci. Od nedělní třetí hodiny ranní bojovali s rozsáhlým požárem truhlárny v obci Velenice, kde hořel sklad dřeva a pilin.
„Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár jedné z budov truhlárny v plném rozsahu. V budově byl uskladněn pracovní materiál firmy. Jednotky nasadily několik vodních proudů a v dýchací technice prováděly hašení požáru a rozebírání konstrukcí. Hasiči se také zaměřili na ochlazování okolních budov, aby nedošlo k šíření požáru," popsali zásah zákupští hasiči.

Požár se šířil rychle, a tak byl na místě vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, k požáru bylo postupně vysláno celkem osm hasičských jednotek, včetně profesionálů z České Lípy a Jablonného v Podještědí.

„Vodu bylo nutné na místo dopravovat kyvadlově. Dlouhou dobu zabralo postupné rozebírání a dohašování ohořelých součástí objektu. Kvůli lepšímu účinku hasební látky používali hasiči smáčedlo," uvedla krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. Podle ní zásah ztěžovalo mrazivé počasí, kvůli kterému používaná voda všude namrzala. Na závěr hasiči místo zkontrolovali termokamerou. Příčina a výše škody je v šetření.