Na místě bylo šest jednotek hasičů. Podle mluvčí krajského hasičského sboru Lucie Hložkové museli hasiči nejprve ochlazovat vrata bunkru, které dlouhou dobu nebylo možné otevřít. „Momentálně je na cestě speciální technika pro rozhrabávání hořícího odpadu z Hlučína,“ dodala mluvčí. Při požáru nebyl nikdo zraněn a v klidu mohou být i obyvatelé nejbližšího okolí, protože nebyl podle Hložkové potvrzen ani únik toxických látek do ovzduší.

Sportování v Liberci
Jak jsme žili v Československu: Sportování v Liberci

Požár už je pod kontrolou. Na místě je zřízen štáb velitele zásahu, přítomni jsou i zástupci společnosti Termizo, České inspekce životního prostředí, povodí Labe a odboru životního prostředí města Liberec. „Probíhá monitoring ovzduší, unikající kouř není toxický. V rámci mezikrajské spolupráce byly na místo události povolány síly a prostředky z chemické laboratoře Kamenice a Záchranného útvaru HZS ČR se speciální těžkou technikou,“ dodala mluvčí, podle které nebylo z hlediska ochrany obyvatelstva nutno prozatím přijímat žádná opatření. „Je doporučeno se zbytečně nepřibližovat k místu události a nevětrat,“ upozornila Hložková.

V bunkru bylo podle ní uskladněno asi 1500 tun odpadu a zasaženo bylo asi tři sta tun. U požáru se vystřídalo celkem 12 jednotek hasičů. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

Oheň se nakonec podařilo zlikvidovat krátce po 15. hodině.

Pro tuto událost byla zřízena infolinka na čísle 950 471 679. Informační linka se zřizuje pro účely poskytování informací o závažných mimořádných událostech, popř. situacích řešení mimořádných událostí značeného rozsahu starostům obcí a dalším představitelům orgánů veřejné správy, slouží jako informační podpora KOPIS HZS LK.

Speciální TOXI tým zasadil další „ránu“ distributorům pervitinu, tentokrát na Hrádecku.
VIDEO: V rámci operace OBI zadrželi liberečtí kriminalisté na Hrádecku dva muže