Informoval o tom operační důstojník Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Požár chaty v Liberci byl na operační středisko hasičů nahlášen na Silvestra krátce po 20:30. "Hořelo v ulici V Samotě, když jednotky na místo dorazily, stála už chata v jednom plameni," řekl operační. Hasiči museli ze sklepa vynést dvoukilogramovou propanbutanovou bombu, jinak se ale snažili hlavně zabránit rozšíření požáru na okolní objekty. "Ze samotné chaty mnoho nezbylo," poznamenal pracovník operačního střediska. Zraněn nikdo nebyl, příčiny požáru se vyšetřují.

Podle krajské mluvčí hasičů Zdenky Štrauchové nebyl požár chaty jediný. "Během Silvestra vyjížděli hasiči v Libereckém kraji celkem k šesti událostem. Čtyřikrát šlo o požár, dvakrát o únik nebezpečných látek," řekla Štrauchová. Žádný další požár ale nebyl tak vážný. Mimo jiné hořel krátce před silvestrovskou půlnocí v České Lípě plastový kontejner na tříděný odpad. "Škoda je za 15.000 korun," dodala Štrauchová.

Rušnou noc zažili i lékaři v liberecké nemocnici. Jen na traumatologii ošetřili za noc 14 pacientů. "Nejvážnější poranění utrpěl šestačtyřicetiletý muž, kterému poranila ruku zábavná pyrotechnika, už je po operaci," řekla mluvčí liberecké nemocnice Věra Dentonová. Jiný muž podle ní utrpěl zřejmě při rvačce poranění hlavy, další pacienty ošetřovali lékaři s poraněním od skla či drobnými úrazy. Dva lidé skončili podle ní na nově otevřené záchytce, jeden z nich byl ale předán do nemocnice.
Podobně to vypadalo i v dalších nemocnicích. "Na chirurgické ambulanci jablonecké nemocnice bylo během silvestrovské noci ošetřeno 25 pacientů, z toho dva se zraněním z používání pyrotechniky, nebyla ale vážná. Jinak převažovaly zlomeniny a řezné rány," řekla mluvčí jablonecké nemocnice Petra Hybnerová. Také v českolipské nemocnici ošetřili v noci několik poranění.

"V pěti případech šlo o případy napadení a rvačky, nešlo ale o těžká poranění," dodal mluvčí nemocnice Petr Pokorný. Jako tradičně se na Silvestra nezastavila ani policie, vyjížděla k desítkám případů. Jen na Českolipsku měli za 24 hodin od silvestrovského do novoročního rána na 60 výjezdů, běžně přitom řeší tak dva, tři. "Většinou šlo o rvačky a domácí potyčky zaviněné alkoholem, zažili jsme ale i horší silvestrovské noci," poznamenal operační důstojník českolipské policie. Všechny rvačky se podle něj obešly bez vážných zranění. "Přežili všichni, lékařské ošetření většinou odmítali," poznamenal.