Informovala o tom mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Požár připravil o bydlení skoro 30 lidí, náhradní ubytování jim sehnalo občanské sdružení Romodrom ve spolupráci s městem.

"Noc na úterý stráví ještě na ubytovně Rosa. Město jim nyní vydává potvrzení pro Adru a červený kříž, kde by měli dostat zdarma oblečení, což se dělo už v neděli. Jídlo dostávají z potravinové banky. Sdružení Romodrom se s nimi domlouvá, co s nimi dál bude," uvedla mluvčí magistrátu Zuzana Minstrová.
Městu se už podařilo kontaktovat majitele ubytovny, který je z Prahy. "Slíbil, že tento týden přijede, aby sám zjistil, jak velké škody požár způsobil, a pokusil se nějak vzniklou situaci řešit," uvedla Minstrová. "Pokud bude do budoucna potřeba, město je připraveno pomoci sehnat lidem nějaké náhradní ubytování, i když ze zákona je to povinnost majitele nemovitosti," dodala.

Při nedělním požáru shořela střecha třípodlažního objektu, který je nyní neobyvatelný. Požár vznikl na půdě vedle nefunkčního komínu. Technickou závadu hasiči vyloučili.