„Na místo ještě dorazí další cisterny, hasit jsme začali na tři proudy, použita je i výšková technika,“ popsal v pátek večer Sucharda. Hasičská auta zatarasila průjezd obcí. Dřevostavba hořela zhruba uprostřed táhlé Skalice, vedle bývalé hospody U Pepíčka. Podle přítomných hasičů to vypadalo, že mají práci na celou noc. „Vypadá to tak, i na následné rozebrání ohořelé dřevostavby, ještě není lokalizován,“ zmínil mluvčí profesionálního sboru.

„Při příjezdu jednotek byla střecha zasažena plameny. Obyvatelé dům opustili před příjezdem hasičů. Nyní probíhá hašení třemi vodními proudy. Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu,“ informoval na twitteru Sucharda.

Proč začalo hořet teprve zjistí vyšetřovatelé. Pár lidí z místa spekulovalo o zkratu elektriky či jiné technické závadě, co dům zažehla. Po silnici, kde uvízl i obrovitý zemědělský stroj, který zde projížděl, tekly proudy vody ve směru toku potoka Šporky. „Asi v půl deváté jsme slyšeli houkání, také cítili kouř,“ řeklo shodně několik obyvatel z blízkého okolí. Malá holčička pronesla: "Já jsem se hrozně bála."

“U zásahu dohlíželi i policisté. Pomocí rodině se bude zabývat místní radnice. Nedávno zvolený místostarosta Jaroslav Balaš, který na místo přiběhl v teplácích, je dlouholetým profesionálním hasičem. „Naštěstí uvnitř domu nikdo nezůstal, jako obec se jim budeme snažit pomoci,“ řekl Deníku Balaš. Také znaleckým okem potvrdil, že se jeho kolegové ve službě do soboty nezastaví.

Z naproti přes silnici položeného domu například vyzvedli příbuzní, kteří se o požáru ve vsi dověděli na sociální síti, svou matku a převezli k sobě, rovněž ve Skalici. „Mamka byla z požáru hodně rozrušená, nervózní a nevěděla, co bude dál,“ řekla její dcera Martina. Okolní domy byly ale rychlým zásahem hasičů před požárem ochráněny.

Na zásahu se podíleli i dobrovolní hasiči ze Skalice, kteří při nedávném výjezdu k požáru roubenky v Novém Boru přišli o svého kolegu, kamaráda Jana Dvořáka, který byl skalický rodák.

Krátce před 23. hodinou se hasičům podařilo požár lokalizovat, v 1 hodinu ráno rozhodl velitel o dočasném ukončení zásahu a nařídil nad požářištěm, které už nehořelo plamenem, dohled. Likvidace požáru od sobotního rána pokračovala.