Nejvážnější požár se stal v ulici Studničná v Liberci, kde hořelo kolem 4. hodiny ráno. Nikomu se nic nestalo, ale tři rodiny s dětmi musely být evakuovány. Čtvrtá rodina se přihlásila později. „Vyběhli z domu v tom, co měli na sobě. Přistavili jsme proto evakuační autobus, kam se mohli schovat,“ vysvětlila mluvčí krajských hasičů Pavlína Bílková.

„Velitel zásahu na místo povolal evakuační autobus ze stanice Jablonec nad Nisou, který obyvatelům zasaženého domu posloužil jako zázemí po nezbytně dlouhou dobu. Příčina vzniku požáru je v současné době v šetření, během odpoledne bude k došetření povolán kynolog se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů hoření,“ dodala Bílková. 

Předběžná škoda se odhaduje na několik stovek tisíc korun.

Rodiny jsou momentálně v Komunitním centru Kontakt. „Dostali polévku a červený kříž jim poskytl oblečení,“ vysvětlila mluvčí liberecké radnice Jana Kodymová s tím, že momentálně se hledá prostor, kam by rodiny mohly být umístěné.

Všech dvacet osob bude dnes, tedy ve čtvrtek, večer spát pod střechou. Tři rodiny budou ubytovány v městských objektech, využije se bytový fond města. Jedna zůstane v ubytovně, než se najde městské ubytování. Do pomoci se zapojily Potravinová banka, Český červený kříž a magistrát. 

Situaci nadále sledujeme.