Hasiči našli požár ve sklepních prostorách a okamžitě začali ze zakouřeného domu evakuovat lidi, kteří se v domě nacházeli. „Všechny evakuované obyvatele bytového domu hasiči předali do péče záchranářů,“ informovala tisková mluvčí krajských hasičů Iva Michalíčková s tím, že nikdo neutrpěl vážnější zranění.

Při zásahu byli lehce zraněni dva dobrovolní hasiči z jednotek Hodkovice nad Mohelkou a Český Dub. Jeden utrpěl lehčí popáleniny a druhému se udělalo nevolno při zásahu ve sklepních prostorách. Oba muže zdravotníci po ošetření propustili.

Několik lidí evakuovali hasiči pomocí automobilového žebříku a další se podařilo vyvést po schodišti. „Jednoho obyvatele panelového domu museli hasiči vynést ven na nosítkách, protože se nadýchal zplodin z požáru,“ dodala Iva Michalíčková.

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče ze stanice Liberec spolu s dobrovolnými kolegy z Hodkovic nad Mohelkou se dvěma cisternovými vozy a automobilovou plošinou. Po několika hodinách si na místo velitel zásahu vyžádal další posilovou jednotku pro střídání zasahujících hasičů v dýchací technice. „V půl dvanácté na místo přijela dobrovolná jednotka hasičů z Českého Dubu s dalším cisternovým vozem,“ doplnila Iva Michalíčková.

Hasičům ztěžovalo zásah zakouření a vysoké teploty ve sklepních prostorách. Okolo dvanácté hodiny se podařilo najít ohnisko požáru a hasiči zahájili hasební práce. Tři čtvrtě hodiny poté se jim podařilo ohnisko požáru uhasit. „Výše škody a možná příčina požáru zatím není známa,“ uvedla mluvčí hasičů.