„Aktuálně na místě zasahuje šest jednotek – 7 cisteren a výšková technika. V domě se už nikdo nenachází a začíná prohořívat střecha,“ upřesnila situaci tisková mluvčí hasičů Pavlína Bílková. V poledne se podařilo hasičům lokalizovat ohnisko požáru a bojují s ohněm vysokotlakými proudy vody. „V době příjezdu hasičů na místo zásahu se před domem nacházela jedna zraněná žena. Druhá osoba se nacházela uvnitř domu a hasiči ji evakuovali,“ řekla Bílková.

Při požáru se zranily dvě osoby. „Starší žena utrpěla popáleniny na pětadvaceti procentech těla (dolní končetiny) a při vědomí byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na popáleninové centrum. Vypomáhal vrtulník z Ústí nad Labem, jelikož liberecký v tu dobu zasahoval jinde,“  dodal tiskový mluvčí záchranářů Michael Georgiev.

Druhou zraněnou osobou byl muž, který se nadýchal kouře. „Toho záchranáři vyšetřili a ošetřili, ale jelikož odmítl převezení do nemocnice a situace to nevyžadovala, nechali ho záchranáři na místě,“ řekl Georgiev. 

Situaci nadále sledujeme.