Požár hasiči dostali rychle pod kontrolu a zachránili pomocí vyváděcích masek dvě osoby. „Po likvidaci požáru, odvětrání přetlakovou ventilací a kontrole se mohli uživatelé bytů ještě v noci vrátit zpět,“ uvedli hasiči na Twitteru.

V době noční události se nacházelo v domě 19 osob, z toho dvě nadýchané zplodinami hoření převezli záchranáři do nemocnice. Hasiči na místě zásahu spolupracovali rovněž s policií. „V průběhu soboty budou vyšetřovatelé požárů pokračovat v zjišťování příčiny vzniku požáru,“ dodali hasiči na Twitteru.

Ilustracní foto
Podnapilý muž v centru Liberce ohrožoval kolemjdoucího nožem, zasáhli strážníci

Že v sobotu krátce po půl jedné hodině ranní přijal operační důstojník z tísňové linky 112 oznámení o požáru v činžovním domě v Sokolské ulici v Liberci, potvrdila na jejím webu i policie. „Na místo neprodleně vyslal policejní hlídku, kdy policisté společně s hasiči evakuovali z domu na dvě desítky obyvatel,“ popsala Vladimíra Šrýtrová, koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje

Policie shrnula, že došlo k požáru v jednom z bytů ve 2. patře domu a kvůli tomu i k zadýmení chodby domu a ostatních bytů. „Po uhašení požáru se mohli ostatní nájemníci vrátit zpět do svých domovů. Pouze zasažený byt byl zapečetěn a v dnešních ranních hodinách bude probíhat ohledání místa požáru,“ dodala Šrýtrová.

Předběžná škoda byla vyčíslena na 700 tisíc korun. Případem se nyní zabývají liberečtí kriminalisté. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.