„Kvůli poměrně silnému větru se požár rychle šířil po suché trávě směrem k lesu. Protože tou dobou, již téměř dvě hodiny, zasahovalo 19 jednotek hasičů u mimořádné události na Ještědu, požádalo operační středisko o přeshraniční pomoc hasiče z polské Wroclavi. Jednotka na místo dorazila s šesti cisternami,“ upřesnila průběh zásahu tisková mluvčí hasičů Pavlína Bílková. 

Jednotky spojily síly a společně pracovaly na likvidaci požáru, který se mezitím rozšířil na plochu téměř 2 hektarů. Zřídila se dvě čerpací stanoviště. Jedno přímo na pláži ve stanovém kempu a druhé u studny nedaleko. „Nasazeno bylo pět útočných proudů vody a ve 13:09 hod. hlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. I přes to jednotky dohašovaly skrytá ohniska požáru ještě několik hodin. Na své základny se vrátily před pátou hodinou odpoledne,“ doplnila Bílková. 

Při pokusu zastavit rychle postupující požár se dva zaměstnanci rekreačního areálu nadýchali zplodin hoření a hasiči je předali do péče Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.