„Před čtvrtou hodinou ráno se hasičům podařilo požár lokalizovat. Při následném ohledání požářiště a rovněž dalším šetřením došli kriminalisté ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů k závěru, že požár někdo založil úmyslně,“ vysvětlila Vlasta Suchánková, tisková mluvčí liberecké policie.

Jak doplnila, předtím se ale do provozovny někdo vloupal a odcizil téměř dvě desítky motorek a čtyřkolek, dále pak různé vystavené doplňky a nářadí. Krádeží a následným požárem způsobil zatím neznámý pachatel škodu v řádech několika miliónů korun.

„Kriminalistům by pomohla jakákoliv informace k vozidlům a osobám, které se v blízkosti provozovny pohybovaly před samotným požárem, anebo mají informace o odcizených motocyklech či věcech,“ připomíná Vlasta Suchánková.

Tyto informace je možné sdělit na telefon: 974 466 626, 627. Občané mohou také využít bezplatnou tísňovou linku 158, anebo se mohou obrátit na kterékoliv policejní oddělení. „Každá informace, byť i z pohledu občana nedůležitá, může významným způsobem pomoci při objasňování tohoto činu a zjištění pachatele,“ doplnila tisková policejní mluvčí.