To je určeno pro dopravu hasičských jednotek k zásahům v nepřístupném terénu, přepravu technických prostředků a evakuaci ohrožených osob.

„V týlovém kontejneru najdou v nepříznivých klimatických podmínkách zázemí zasahující hasiči a kolegové ze složek Integrovaného záchranného systému. Velitelský kontejner umožní řídit složitý zásah, včetně evidence nasazených sil a prostředků,“ přiblížila mluvčí libereckých hasičů Iva Michalíčková.

Specifickým technickým opatřením je odborná příprava specialistů určených pro zásahy ve výškách a nad volnou hloubkou. V říjnu proběhl výcvik členů lezeckých družstev stanice Liberec na sedačkových lanovkách v lyžařském areálu Ještěd u skokanských můstků. „Výcvik se soustředil především na jednosedačkovou lanovku určenou pro přepravu závodníků ve skoku na lyžích,“ dodala Michalíčková.

Hasiči lezci se zaměřili na zdokonalení základní techniky nouzové záchrany osob ze sedačkových lanovek, které v případě výpadku elektrické energie, nebo jiné závady, mohou být náhle mimo provoz.

Všechny požární stanice Libereckého kraje budou po dobu konání mistrovství plně obsazeny. Pro zajištění zásahové činnosti ve sportovních areálech budou vyčleněna družstva hasičů ze stanic Česká Lípa, Semily a Jablonec nad Nisou tak, aby se výjezdová družstva stanice Liberec mohla plně soustředit zejména na řešení mimořádných událostí ve městě a jeho okolí.

(pr)