Na Tři krále se v slunečném a mrazivém počasí postavilo na startovní čáru celkem 24 mužů z řad profesionálních hasičů, 3 členové dobrovolných hasičských jednotek a 2 ženy z jednotky dobrovolných hasičů obce Bílá Třemešná.

Startovní výstřel zazněl v půl dvanácté a závodníci hromadně vyrazili na trať. Ta v letošním roce měřila 15 kilometrů pro muže a 10 kilometrů pro ženy. „První polovinu trati běželi závodníci klasickým stylem, ve druhé mohli použít volné techniky,“ přiblížila mluvčí krajských hasičů Iva Michalíčková.

První místo v kategorii mužů do 35 let obhájil loňský vítěz David Pross z HZS Královéhradeckého kraje, a to v čase v čase 0:56:58. V kategorii do 50 let pak zvítězil Michal Valenta z HZS Praha s časem 1:04:56 a v kategorii nejstarších závodníků, nad 50 let, si zlato odnesl Václav Karpíšek z HZS Libereckého kraje, který závod zaběhl v čase 1:06:42. Kateřina Bergerová letos porazila svou sestru, loňskou vítězku ženské kategorie, v čase 0:51:05 a získala tak první místo v kategorii žen.

Loňský první ročník Libereckého skiatlonu měl téměř stejný počet účastníků, respektive o jednoho sportovce méně. Vůbec první Liberecký skiatlon byl vyhlášen už v roce 2007, ale organizátoři jej museli kvůli nedostatku sněhu zrušit. Oficiální první ročník se tak konal až v roce 2008.