K požáru vyjely jednotky před devátou hodinou večer. Hasiči při zásahu využívali i výškovou techniku, aby se dostali blíž k ohnisku požáru. To se nacházelo ve střešní konstrukci. 

„Hasiči postupně navyšovali počet útočných vodních proudů. Hasební práce probíhaly jak ze dvou přistavených automobilových žebříků, tak mimo jiné i jedním vodním proudem uvnitř objektu, a to v půdním prostoru. Celkem se na místě nacházelo osm cisteren, které dodávaly vodu do všech pěti vytvořených proudů – ostatní cisterny zajišťovaly kyvadlově dodávku vody k objektu,“ uvedla mluvčí Eva Klímová.

K proniknutí k ohnisku požáru nacházejícímu se ve střešní konstrukci museli hasiči přistoupit k rozebrání konstrukce střechy, která byla vyplněna silnou vrstvou izolace a na střeše se dále nacházely solární panely.

„Na místo se dostavil vyšetřovatel příčin požárů a ze zasaženého objektu byl vyvezen nepoškozený automobil,“ informoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje na Twitteru. Hasiči při evakuaci majetku z nezasažených místností rodinného domu mimo jiné vynesli i jednu propan-butanovou lahev. 

Požár se podařilo zlikvidovat krátce po třiadvacáté hodině. Místní dobrovolná jednotka obce Světlá pod Ještědem – Rozstání zůstala na místě do ranních hodin pro dohlídku nad požářištěm.

„Osobu z hořícího rodinného domu zachránil příslušník HZS Libereckého kraje, který jako člen místní dobrovolné jednotky okamžitě zareagoval na vzniklou situaci a neváhal v době svého volna přispěchat na pomoc. Popálená osoba pak byla následně předána do péče Zdravotnické záchranné službě Libereckého kraje,“ dodala mluvčí Klímová.

Dvě osoby, které se nadýchali zplodinami hoření si do své péče převzali zdravotníci a byla jim poskytnuta kyslíková terapie.

Výše škody je podle hasičů předběžně stanovena na 3 miliony korun. Uchráněné hodnoty čítají 8 milionů korun. Příčina požáru zůstává v šetření.