Podle Martina Maňáka zfinanční skupiny J&T jde ologické vyústění investorského záměru skupiny.

„Jedná se osoučást tříletého plánu, na jehož konci jsme plánovali prodej společnosti strategickému partnerovi. Toho jsme našli ve společnosti CPR. Společnosti Vulkan Intim Brands navíc nezapadala do dlouhodobé strategie skupiny,“ řekl Deníku MartinMaňák.

Na výrobce prezervativů se značkou Primeros nebude mít převzetí německou firmou žádnývliv.

Společnost CPR, která je druhým největším výrobcem tohoto sortimentu vNěmecku, totiž vroce 2005stála uvzniku Vulkan Intim Brands.

„Počet zaměstnanců zůstane zachován a vzhledem ktomu, že stav firmy je už minimálně tři roky stabilizovaný, nebude mít odchod finanční skupiny J&T negativní dopad,“ poznamenal ředitel Vulkan Intim Brands Roman Kocián stím, že společnost CPR pomohla jako strategický partner výrazně zlepšit kvalitu a bezpečnost výrobků, které hrádecký výrobce uvádí natrh.

„Vtomto ohledu se nám podařilo využít zkušeností mateřské firmy,“ dodal Roman Kocián.

Podle časopisu Ekonom ztratí Česko prodejem společnosti Vulkan Intim Brands, která je dceřinou firmou Vulkanu, svého jediného výrobce kondomů.

Ten vtuzemsku působí od roku 1909, a je dokonce vůbec nejstarším producentem prezervativů vEvropě.

VČechách a na Slovensku je zároveň největším producentem kondomů a ročně chrání zhruba dvanáct milionů zákazníků. Více než 60procent produkce přesto míří za hranice. Především pak do zemí bývalého východního bloku, jako jsou Slovensko, Chorvatsko, Srbsko či Polsko.

Část vývozu míří také do Německa. Expanzi dál směrem na západ firma neplánuje, naopak se chce více soustředit na země střední Evropy, jako jsou Maďarsko, Bulharsko, Polsko či Slovensko.