Dohromady si v tomto kraji lokálně prospěšné projekty rozdělí přes 210 000 Kč. Banka ocenila čtyři nejúspěšnější uchazeče z tohoto regionu sumou 150 000 Kč. Veřejnost navíc přispěla částkou 60 844 Kč.

„Díky programu ČSOB pomáhá regionům motivujeme veřejnost, aby se aktivně zapojila do podpory a zlepšování kvality života ve svém nejbližším okolí. Opět se podařilo vybrat rekordní částku, tentokrát přesahující 4 miliony Kč, a způsobit tak možná malé, ale velmi důležité změny v českých krajích. Jako banka v nich máme silné zastoupení, i proto nám záleží na tom, aby se v nich všem žilo lépe,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Poradenství i cvičení

Spolek Amelie s projektem Pomoc pro život s rakovinou získal od veřejnosti 21 666 Kč a banka mu navíc přispěla částkou 50 000 Kč. Amelie poskytuje služby, které nesouvisí přímo se samotnou léčbou onkologické nemoci, ale které řeší problémy v sociální a psychické rovině. Rakovina má totiž i výrazný vliv na psychiku a sociální situaci rodiny.

Chalupa Padouchov nabídne ovoce zdarma.
Chalupa Padouchov nabídne ovoce zdarma

„Děkujeme veřejnosti i ČSOB za podporu a finanční pomoc. Amelie je v Liberci jedinou profesionální organizací, která psychosociální pomoc pro onkologicky nemocné a jejich blízké v regionu poskytuje, a to komplexně a odborně. I díky programu ČSOB pomáhá regionům v tom můžeme pokračovat a pomáhat těm, kteří to potřebují,” říká Petra Kuntošová se spolku Amelie.

Kromě poradenství spolek pro klienty realizuje i zdravotní cvičení, plavání, vycházky, arteterapii, vzdělávání a další projekty na podporu nemocných a jejich rodin. Amelie působí se svými službami též na onkologii nemocnice v Liberci a důležitou součástí služeb je i poradenská Linka Amelie. Psychosociální podporu, psychologické konzultace nebo sociální poradenství mohou zájemci získat i přes skype.

Mycí rituál

Na druhém místě se umístil Hospic sv. Zdislavy s projektem Mobilní koupelna. Tomu veřejnost poslala 21 006 Kč a banka přidala dalších 40 000 Kč.

Hospic pořídí do lůžkové části druhou mobilní koupací vanu, aby bylo možné bez problémů zabezpečit osobní hygienu i ležících klientů. Proud teplé vody, umytí celého těla kvalitní kosmetikou, opláchnutí a vyfoukání vlasů, následné promazání a uložení do čistých voňavých peřin je součástí mycího rituálu.

Třetím nejúspěšnějším uchazečem je spolek Čmelák - Společnost přátel přírody s projektem Sad pro všechny u Zero waste chalupy. Veřejnost mu poslala 12 650 Kč a banka dalších 35 000 Kč.

Mycí rituál zlepší život klientům hospicu
Mycí rituál zlepší život klientům hospicu sv. Zdislavy na Liberecku

Chalupa Padouchov se nalézá na Ještědském hřebeni nad Libercem, neprodukuje odpady a snaží se to naučit i všechny své obyvatele. V jejím okolí je i několik jedlých keřů pro lidi i zvířata. A kousek od ní vznikne Sad pro všechny, aby její návštěvníci nemuseli ovoce kupovat.

Vítěznou trojici doplňuje Oblastní charita Jilemnice s projektem Nový vůz pro seniory (charitní taxi). Ten od veřejnosti získal 5 522 Kč a od banky 25 000 K

Komerční sdělení