ČSOB za 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojuje do rozhodování veřejnost.

V každém kraji soutěží čtyři projekty. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisti, které budeme postupně představovat na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Výsledná suma nakonec určí i částku, kterou finalistům přispěje ČSOB.

Pomozte rozsvítit azylový dům v České Lípě
Pomozte rozsvítit azylový dům v České Lípě

„Do finále se dostaly zajímavé projekty, které pomáhají zlepšovat život na mnoha místech po celém Česku. Jsem rád, že je v současné době společně s lidmi podpoříme a pomůžeme tak spolkům a místním organizacím překonat náročnou ekonomickou situaci,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Pohodlí pro klienty v hospicu i v domácí péči

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od rekonstrukcí prostor pro fungování spolků a organizací, přes nákup potřebného vybavení a zdravotních pomůcek až po vzdělávací programy. Právě jeden z takových projektů je druhým představeným finalistou v Libereckém kraji.

Hospic sv. Zdislavy v Liberci pečuje o klienty, z nichž většina je celodenně upoutána na lůžko. Celková nehybnost může snad zapříčinit bolestivé proleženiny. Aby se riziko vzniku proleženin omezilo, na tom pracují pečovatelé a pečovatelky. Výrazně jim v tom pomohou kvalitní matrace proti proleženinám, které si chce hospic letos pořídit.

„Speciální matrace jsou nezbytnou součástí kvalitní péče o dlouhodobě nemocné, ať už v našem hospici nebo v domácí péči. Matrace se musejí pravidelně vyměňovat – častým používání dochází k jejich opotřebení a snížení potřebných vlastností. V rámci programu ČSOB Pomáhá regionům proto chceme pořídit nové – pro náš hospic i pro lidi, o které se staráme v jejich domovech,“ říká Jana Horáčková z Hospice sv. Zdislavy. 

Nová tělocvična pomůže hendikepovaným
Nová tělocvična pomůže hendikepovaným

Rozhodněte i vy!

O tom, komu přispěje ČSOB největší částkou, se rozhoduje právě teď na www.csobpomaharegionum.cz.

Přispívat můžete až do 2. července. ČSOB pošle do každého regionu celkem150 000 Kč.
Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí od toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců.

Nejúspěšnější žadatel v daném regionu dostane 50 000 Kč a na účty dalších tří poputuje 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč.

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč.

Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 korun. 

Nejúspěšnější uchazeči budou známi už 8. července.